Cultureel Café: debat over cultuursubsidies

altoist-Paul-Van-Kemenade-at-the-North-Sea-Jazz-2011.jpgCultuursubsidies, de Spoorzone, beeldende kunst, een bijzonder boek, een fotografe die veel van dieren houdt, de maandelijkse column en natuurlijk muziek. Het zit allemaal in het programma van het Cultureel Café op zondag 22 februari, dat van 12.00 tot 14.00 uur plaatsvindt in theater De NWE Vorst. De presentatie is in handen van Esther Porcelijn en de toegang is gratis.

Gerrit van den Hoven, coördinator van de kunstredactie van het Brabants Dagblad, belicht de plus- en minpunten van het nieuwe Cultuurfonds Brabant C. Voorzitter Jos Straathof van stichting Paul van Kemenade Quintet en jazzjournalist Rinus van der Heijden reageren daar op. Zij zullen ook ingaan op het wegvallen van de subsidie voor het Tilburgse festival Stranger than Paranoia.

Beeldend kunstenares Sigrid Calon is aanwezig. Zij komt uit Tilburg maar is inmiddels ook actief in wereldsteden zoals Parijs, Milaan en New York.

Zondag komt Berny van de Donk, die actief is binnen een samenwerkingsproject in de spoorzone, vertellen wat daar nu allemaal al is en wat er aan zit te komen. De Tilburgse oud-docent Nederlands en vertaler Ad Haans schreef onder het pseudoniem Reinier de Wolf het aangrijpende boek Grawitz over het overlijden van zijn 40-jarige zoon. Jasper Mikkers praat met hem.

Inlakech
Inlakech

De Tilburgse fotografe Kim Pattiruhu heeft een huisvarken dat luistert naar de naam Francis Bacon en stuurt haar poes met een camera de straat op. Genoeg stof voor een gesprek. En dan zijn er nog de maandelijkse column van Jace van de Ven en de cultuurtips in de rubriek Zugabe van Jan Zobel.

Voor de muziek zorgt zangeres Nienke Lohuis. Zij is afgestudeerd aan de Rockacademie in Tilburg en won zowel de Jacques de Leeuwprijs als de Entreeprijs van Festival Boulevard. Afgelopen jaar toerde ze met haar groep Inlakech door het land ter ondersteuning van de film De Nieuwe Wildernis en deze maand is haar eerste cd Elephants uitgekomen.

Geef een reactie