Drukte verwacht tijdens Luchtmachtdagen

Vliegbasis Gilze-Rijen zet donderdag 17 juni haar deuren open voor vliegtuigspotters.

Vliegbasis Gilze-Rijen is wederom het decor voor de inmiddels traditionele jaarlijkse Luchtmachtdagen. Die worden vrijdag 18 en zaterdag 19 juni gehouden. De vliegbasis zet haar deuren wijd open voor het publiek. Organisator Koninklijke Luchtmacht adviseert belangstellenden vanwege de te verwachten drukte met de trein te komen of met de fiets. Vliegtuigspotters zijn een dag eerder, op donderdag, al welkom op de basis.

Zo´n vierhonderd spotters worden in de gelegenheid gesteld vanaf een speciale plek de deelnemers aan de Luchtmachtdagen tijdens hun aankomst en trainingen bekijken en fotograferen. Deze week arriveren vliegtuigen uit binnen- en buitenland op Gilze-Rijen. Daarnaast worden verschillende trainingsvluchten uitgevoerd ten behoeve van de vliegshow. De spotters kunnen evenals vorig jaar een vrijwillige bijdrage schenken aan een goed doel. Dit jaar komt de opbrengst ten goede aan de Nederlandse Hartstichting.
De organisatie maakt verder bekend dat vanaf de NS-stations Breda en Tilburg op beide dagen van de show gratis pendelbussen naar de vliegbasis rijden.

Vanwege de al gememoreerde toeloop worden verkeersmaatregelen genomen ten behoeve van de veiligheid en de bereikbaarheid van de basis. Dit doet Defensie in overleg met Rijkswaterstaat, provincie Noord-Brabant, politie en de omliggende gemeenten. Voor de exacte maatregelen kan het beste internet worden geraadpleegd: www.defensie.nl/luchtmacht/luchtmachtdagen/bereikbaarheid.

Tijdens de Luchtmachtdagen is de basis op beide dagen geopend vanaf 08.00 uur. De gratis toegankelijke vliegshow begint zowel vrijdag als zaterdag een uurtje later en eindigt rond 17.00 uur. Die show is het hoogtepunt tijdens het evenement. Vliegers uit binnen- en buitenland laten met hun vliegtuigen en helikopters zien wat ze moeten en kunnen doen als ze op een missie zijn, legt de organisatie uit en voegt eraan toe:   “Ze zullen het publiek verbazen.” Behalve de show, is er meer tijdens de Luchtmachtdagen. Op het terrein van de basis is een grote tentoonstelling ingericht met onder meer vliegtuigen, helikopters en geleide wapens. Het motto is ‘Een blik op het verleden, heden, maar vooral ook op de toekomst.’

Geef een reactie