Evenementensubsidies 2014: 76 organisaties vragen €1.300.000 aan

Roadburn-2014-OpethSinds twee jaar worden gemeentelijke subsidies aan evenementen toegekend volgens nieuwe criteria en in drie categorieën: ‘beeldbepalend’, ‘onderscheidend’ en ‘brede basis’. Voor het eerst is het Roadburn festival toegevoegd aan de categorie ‘beeldbepalend’ en ontvangt de organisatie een subsidie van €12.500. Volgens de onafhankelijke adviescommissie is Roadburn “een uniek evenement, dat mensen uit heel de wereld trekt, veel publiciteit krijgt, experimenteel is en een economisch succes is gebleken. Het laat Tilburg zien als internationaal toonaangevende stad op het gebied van muziek en sluit aan bij het muziekprofiel van Tilburg (013).” Andere evenementen in deze categorie zijn: Festival Mundial, Incubate en Ten Miles en deze organisaties hadden in december 2012 al gehoord dat zij ook in 2014 subsidie krijgen. Mundial en Incubate krijgen elk €100.000,- en Ten Miles ontvangt €50.000,-.

Ook het Gipsyfestival, Playgrounds Festival en Warandeloop hebben als onderscheidende evenementen voor twee jaar subsidie ontvangen. Voor beide jaren ontvangt het Gipsyfestival 35.000 euro, het Playgrounds Festival 25.000 euro en de Warandeloop 35.000 euro.

In totaal is er dit jaar door 76 organisaties een bedrag van in totaal 1.300.000 euro aangevraagd terwijl het nog beschikbare budget voor 2014 niet groter is dan 209.958 euro. Wethouder Erik de Ridder: “Ook dit jaar overstijgt de vraag het beschikbare budget ruimschoots. Een aantal evenementen zal teleurgesteld zijn omdat ze minder of zelfs niks hebben gekregen. Helaas is dat inherent bij het maken van keuzes en de verdeling van schaarse middelen. Ik vind de toevoeging van Roadburn als beeldbepalend evenement een goede zet. Hoewel het een relatief klein evenement is, is Roadburn een van de belangrijkste evenementen ter wereld in dit genre, trekt het dus heel veel buitenlandse bezoekers en internationale media en levert dus een uitstekende bijdrage aan versterking van het imago van de stad. Ik denk dat we met al deze evenementen, en de evenementen die dit jaar zonder subsidie worden georganiseerd, een geweldig evenementenjaar 2014 gaan beleven!”

Vijf criteria die centraal staan bij de beslissing over de subsidietoekening zijn: positieve bijdrage aan het gewenste imago van de stad (verbinding, vernieuwing en daadkracht), spreiding over verschillende doelgroepen, spreiding over het kalenderjaar, spreiding over de locaties in de stad en een goede verhouding tussen gemeentelijke subsidie en andere inkomsten.

In de categorie ‘onderscheidend’ hebben de volgende vijf evenementen subsidie gekregen voor 2014: Tilburg Moves 5.000 euro, Quality of Life 2014 10.000 euro, Meals on Wheels 7.500 euro, Dansweekend 10.000 euro en Kindergarten 10.000 euro.

geldIn de categorie ‘brede basis’ zijn subsidies toegekend aan de volgende evenementen:
Groot Nederlands Studenten Kampioenschap (2.000 euro),
Hap Stap Festival (5.000 euro),
Intocht Sint Nicolaas (10.000 euro),
Drijf In filmavonden (3.000 euro),
Natuurmarkt (2.000 euro),
Stedenband Tilburg Matagalpa (2.000 euro),
stichting Straat: de Verbinding (3.000 euro),
Winterparadijs Udenhout (5.000 euro),
Openbaar carnaval Berkel Enschot (4.000 euro),
Tilburg Zingt (10.000 euro),
Tilburg in Dialoog (5.000 euro),
TiLT (5.000 euro),
Openbaar carnaval Tilburg (40.000 euro),
Survival Run Udenhout (3.000 euro),
Piushaven AHOI (2.500 euro),
Openbaar carnaval Udenhout (4.000 euro),
Cultuurnacht Tilburg (3.000 euro),
Parkies (10.000 euro),
Drakenboot Festival (2.500 euro),
Maria in Tilburg (5.000 euro),
SummerWise (10.000 euro),
Festival van het Levenslied (20.000 euro),
Knetters, feest met letters (5.000 euro)
MeiMarkt (7.500 euro).

Geef een reactie