Hoogleraar Cyrille Fijnaut onderscheiden bij afscheid

Cyrille Fijnaut, criminoloog en hoogleraar rechtsvergelijking in Tilburg University

Vanmiddag heeft Cyrille Fijnaut, hoogleraar rechtsvergelijking aan de Universiteit van Tilburg, de Grote Zilveren legpenning van de gemeente Tilburg ontvangen uit handen van burgemeester Peter Noordanus. Hij kreeg deze onderscheiding ter gelegenheid van zijn afscheidscollege voor zijn verdiensten voor de Tilburgse samenleving, in het bijzonder voor het veiligheidsbeleid. De heer Cyrille Fijnaut wordt gezien als een academische autoriteit.

Na een opleiding aan de Politieacademie van 1965 tot 1968 was de heer Fijnaut van 1968 tot 1973 inspecteur van politie bij de toenmalige gemeentepolitie Tilburg. Van 1969 tot 1974 studeerde hij aan de Katholieke Universiteit Leuven in België, eerst criminologie en later filosofie. In 1979 promoveerde hij, waarna hij vele jaren hoogleraar was aan de universiteiten van Leuven en Rotterdam. In 2000 werd hij hoogleraar rechtsvergelijking aan de Universiteit van Tilburg.

Cyrille Fijnaut heeft als jurist en criminoloog een enorme staat van dienst op het terrein van politie en samenleving en de georganiseerde misdaad. Het openbaar bestuur in Nederland en België, zowel op landelijk, provinciaal als gemeentelijk niveau, heeft de afgelopen jaren vele malen een beroep op hem gedaan als gerenommeerd onderzoeker op het terrein van de georganiseerde criminaliteit.

In 2002 werd de heer Fijnaut benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.

Geef een reactie