De weersverwachting voor de komende week: maandag boterzacht en regen, daarna kouder met winterse buien. De week begint kletsnat bij een graad of 12 en een stevige wind. Vanaf dinsdag keert het winterweer terug met op dinsdag en donderdag buien met een winters karakter. Temperaturen duikelen naar beneden met ’s nachts rond het vriespunt en overdag een graad of 4. In het weekeinde nog kouder en meer zonneschijn.
Dat we in dit nieuwe jaar in koude lucht zijn beland kun je goed merken. De temperaturen duikelden naar beneden van bijna 10 graden op Nieuwjaarsdag tot nog geen 3 graden gisteren, zaterdag. Daarnaast kreeg de neerslag steeds meer een winters uiterlijk. Afgelopen donderdag kregen we te maken met hagelbuien, een dag later in de nacht met een enkele sneeuwbui en natuurlijk wat er afgelopen nacht plaatsvond. Een enorm sneeuwgebied trok over onze regio die nog tegen de ochtend een sneeuwdek had van 1 tot 2 cm. Maar inmiddels is dit helemaal aan het wegsmelten doordat zachte lucht ons heeft bereikt.
Dat merk je nog niet aan de temperatuur aan de grond, want die lag op deze ochtend heel lang rond het vriespunt. Maar in de atmosfeer is het wel warmer geworden. Vandaar ook dat de sneeuw overgegaan is in regen. In de middag zal de temperatuur uiteindelijk ook op neushoogte stijgen en komt uit op een graad of 11. De weerwaarschuwing van het KNMI is voor Brabant rond 10:00 uur dan ook ingetrokken, want van gladheid is geen sprake meer. Het neerslaggebied hoort bij een depressie bij de Britse Eilanden en deze trekt de komende uren naar de Noordzee waar het in de loop van maandag aankomt.
Onderweg daar naar toe begint de wind aan te trekken en dat zullen we op deze zondag al merken. Bij dit alles zijn er perioden met regen en dat houdt de hele dag aan en gaat zelfs door tot en met de maandag. Daarbij kan over deze twee dagen in totaal 20 tot 30 mm vallen.
Na het winterweer van de afgelopen dagen krijgen we op maandag dus te maken met onstuimig herfstweer met regen en een vrij krachtige wind uit het zuidwesten, kracht 5. Daarbij wordt nog meer zachte lucht aangevoerd en kan het 12 tot plaatselijk 13 graden worden. Deze temperaturen halen we aan het begin van de middag, want daarna begint het kwik te dalen. Het zachte weer is namelijk tijdelijk, want vanaf dinsdag keert het winterweer terug. De depressie is verder doorgeschoven naar Noorwegen en dan komen we op grote hoogte in een noordelijke stroming terecht met aanvoer van koude lucht. Op dinsdag wordt het maximaal zo’n 5 graden.
Daarbij is het meest bewolkt en valt er nog enkele winterse buien. Op woensdag komen we precies tussen twee depressies in te liggen. Het is dan ook overwegend droog, waarbij we een enkele opklaring nog te zien krijgen. Temperatuur daalt in de nacht naar het vriespunt en overdag is het graad of 4.
Die kwikstanden voor zowel ’s nachts als overdag houden we tot en met vrijdag. Het weerbeeld is echter wel anders. In de loop van donderdag passeert namelijk een sneeuwzone, waardoor het even wit kan worden. Vanaf vrijdag breekt een periode met droog weer aan, waarbij we de zon steeds vaker zullen gaan zien. Boven het Verenigd Koninkrijk zien we namelijk een uitloper van een hogedrukgebied die zich steeds verder uitbreidt, waardoor neerslaggebieden op afstand worden gehouden.
In het weekeinde krijgen we dan te maken met een krachtig hogedrukgebied. En deze keer betekent dat geen bewolking, zoals we afgelopen december hebben gehad, maar flinke opklaringen. Dat houdt in dat de nachten nu helder gaan worden en het licht gaat vriezen en vanaf zondag kan het zelfs matig zijn. Temperaturen gaan in de middag nog verder naar beneden en komen net boven het vriespunt uit. De laatste weerkaarten laten zien dat dit daarna nog een week aanhoudt. Heerlijk!
Recente reacties