
Zaterdag 1 november opende in De Pont de tentoonstelling ‘Het is niet in orde’ van de Nederlandse kunstenares Marenne Welten. Haar werk bestaat uit kleine genre-stukken van interieurs, waarvan er nu een aantal in De Pont te zien zijn.
Volgens het museum: “De schilderijen – die door de werkwijze in één dag moeten ontstaan – zijn geen kopieën van de foto’s van huiskamers die Welten gewoon op internet vindt. Ze toont ons eerder geheugenkamers, kamers uit het huis als metafoor voor de psyche.” In haar schilderslogboek noteerde ze: “De olieverf duwt en trekt de vormen uit de herkenbare contouren waardoor ze vervreemden. Het is niet in orde en als het wel in orde is, wantrouw het.”
Eerder omschreef ze haar werk als volgt: “Het leven wikkelt zich af in het werk en laat zich daarin aflezen. Als een slangenhuid blijft het achter.”
Marenne Welten had eerder tentoonstellingen in Baden Baden (2013), Lingen (2008), Berlijn (2008), Kleve (2006), Wuppertal (2003) en Middelburg (2001).
De tentoonstelling loopt tot en met 4 januari 2015. Het adres van Museum De Pont is Wilhelminapark 1.
Recente reacties