Goei Eete is een burgerinitiatief, gestart in 2009, met als doelstelling de traditionele voedselketen op een andere manier te benaderen: vanuit de vraag. Goei Eete is een stichting zonder winst oogmerk en brengt elke week verse producten van zo’n 20 lokale boeren en producenten naar de Tilburg, iedere week opnieuw. Op vrijdag staat de verse oogst klaar om opgehaald te worden bij acht afhaalpunten. Op 10 juni komt daar voor de inwoners van het centrum van Tilburg een wel heel lokaal afhaalpunt bij: de locatie van Proeflokaal De Tuin, Tuinstraat 55 in Tilburg.
Proeflokaal de Tuin, gevestigd in het voormalige pand van koffiehuis Fahrenheit aan de Tuinstraat in Tilburg, is een nieuw afhaalrestaurant dat maaltijden kookt met lokale producten. Ook staat de deur open voor klanten die alleen een drankje willen. Initiatiefneemster Phyllis Derolur ziet uit naar de samenwerking met Goei Eete: “Koken met goede lokale producten dat proef je! Daar wil ik mensen bewust van maken. De liefde voor eten gaat immers via de smaakpapillen naar de maag.”
Vrijdag 10 juni opent het nieuwe distributiepunt voor lokale producten. Het afhaalpunt is wekelijks geopend op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur. Het afhaalrestaurant is open van maandag tot en met vrijdag.
Bestellen en afhalen bij Goei Eete is heel gemakkelijk. Na een eenmalige aanmelding kan meteen worden besteld op www.goeieete.nl (bij producten). Dat kan van vrijdag tot en met dinsdag, afhalen is mogelijk van donderdag tot en met zaterdag (afhankelijk van openingstijden van het afhaalpunt). Er is geen abonnement en geen minimum afname. Iedereen kan bestellen wat hij wil en hoe vaak hij wil. Bij het afhalen zelf een boodschappentas meenemen en smakelijk het weekend in! Voor het nieuwe afhaalpunt kan vanaf vrijdag 3 juni on-line worden besteld.
Goei Eete is ontstaan als initiatief van een groep mensen uit Tilburg die graag lokaal, bewust en eerlijk wilden eten. Door gezamenlijk in te kopen bij de boeren in de buurt weten de deelnemers waar het voedsel vandaan komt en krijgen de boeren een eerlijke prijs. De producten komen vers van het land. Het assortiment omvat onder andere groente, fruit, zuivel, vlees en dranken.
Goei Eete heeft negen afhaalpunten in Tilburg en omgeving: UWV gebouw/ MCSI in de Spoorzone, wijkcentrum Heyhoef in de Reeshof, het Academiagebouw van Tilburg University, Ut Rooie Bietje, De Walhoeve in Goirle, De Zonhoeve in Gilze, De Dobbelhoeve in Udenhout, Schaepsdyck in Gilze, het bedrijfsrestaurant in stadskantoor Tilburg, Brandnew in Berkel Enschot, Proeflokaal De Tuin.
Recente reacties