Op maandag vergaderen de raadscommissies. De commissies zijn er om de gemeenteraads-vergadering voor te bereiden. De raadsleden in een commissie gaan in discussie over voorstellen van burgemeester en wethouders, of zetten zelf onderwerpen en voorstellen op de agenda.
Deze maandag zijn er twee commissievergaderingen. Allereerst vergadert de commissie ‘Modern Bestuur’ vanaf 9.00 uur. Onder meer het volgende onderwerp staat op de agenda.
- Uitvoeringsagenda burgerparticipatie. De commissie gaat met wethouder Berend de Vries bespreken hoe burgerparticipatie, burgers laten meepraten met het beleid van de gemeente, in de praktijk moet worden gebracht. De gemeente wil er ook wat aan hebben, namelijk: ervan leren en verbeteren, overgang naar meer digitale communicatie, onderwerpen eerder op de agenda krijgen en de rol van wijk- en dorpsraden aanscherpen. Dit wil de gemeente doen, door: éénmalige en regelmatige activiteiten te bedenken en uit te voeren, burgerinitiatieven te faciliteren door deze op tijd op te merken, ambtelijk te ondersteunen en digitaal bekend te maken.
’s Middags begint om 13.30 uur de vergadering van de commissie ‘Maatschappij’, die het vervolg is van de vergadering van een week eerder. Omdat opnieuw een lange discussie wordt verwacht, begint de bijeenkomst een half uur eerder dan anders.
Eerst komt de tweede helft van de discussie over de verhuizing van Novadic-Kentron naar de Jan Wierhof in de wijk Armhoef.
- Ook doorgeschoven van een week eerder: Het gebruik van MFA’s (multifunctionele accommodaties). Enkele jaren geleden zijn er vijf MFA’s in de wijken gebouwd, met de bedoeling dat ze de spil in het wijk moeten zijn en dat de samenwerking tussen professionals en vrijwilligers zou worden verbeterd. De PvdA wil weten of deze doelstelling is gehaald, of buurtbewoners, clubjes en wijkraden de MFA’s ook werkelijk gebruiken en of de samenwerking ook kostenbesparend heeft gewerkt. Hierover wil de PvdA het debat voeren met wethouder Marjo Frenk en andere raadsleden.
Recente reacties