Tilburg Trofee voor Dion van den Berg

Op vrijdag 23 mei 2025 ontving Dion van den Berg uit Tilburg de Tilburg Trofee vanwege zijn verdiensten als voorzitter van de Sociale Raad Tilburg (SRT). Burgemeester Weterings reikte de trofee uit ter gelegenheid van het afscheid van Dion van den Berg als voorzitter en tevens de viering van het 10-jarig bestaan van de SRT in de Studiozaal van de Schouwburg Tilburg.

Dion van den Berg (64) is sinds 2015 actief binnen de Sociale Raad Tilburg, waarvan de afgelopen acht jaar als voorzitter. Onder zijn voorzitterschap groeide de raad uit tot een stevig, onafhankelijk adviesorgaan dat de gemeente adviseert over uiteenlopende sociale vraagstukken. Denk daarbij aan thema’s als ouderenzorg, burgerparticipatie en antidiscriminatiebeleid. Met zijn verbindende stijl en scherpe blik heeft hij bijgedragen aan een sterke positie van de SRT in het Tilburgse maatschappelijke veld. Nu hij zijn tweede en laatste termijn als voorzitter afrondt, neemt hij op 23 mei afscheid van zijn functie.

Brede maatschappelijke inzet

Ronde Tafel
Foto John Geerts

Naast zijn rol bij de SRT heeft Dion van den Berg zich op veel andere manieren ingezet voor de Tilburgse samenleving en daarbuiten. Zo was hij als adviseur betrokken bij beide wijkraden van Tilburg-Noord en speelde hij een actieve rol in de vorming van een nieuw wijkplatform door en voor bewoners. Ook werkte hij mee aan
het Ronde Tafelhuis in Tilburg-Noord. Van 2012 tot 2016 was hij voorzitter van het Platform Belangenbehartiging Cliënten Jeugdzorg Hart van Brabant. Daarnaast is hij al 35 edities betrokken bij de
organisatie van de Derde Wereld Rommelmarkt van het Mill-Hillcollege in Goirle. Verder was hij drie jaar bestuurslid van het Tilburgs Mediafonds en is hij al jarenlang vrijwilliger bij volleybalvereniging Dunamis in Goirle.

Tilburg Trofee
De Tilburg Trofee is een gemeentelijke onderscheiding voor mensen met bijzondere verdiensten voor de stad.
Het college van burgemeester en wethouders reikt de trofee uit aan personen die zich op opvallende wijze inzetten voor de Tilburgse samenleving en zich daarbij ook manifesteren als ambassadeur van de stad.

Geef een reactie