Wegafsluitingen Openbaar vervoer en parkeren Tilburgse Kermis 2019

Op dinsdag 16 juli 2019 begint de opbouw van de Tilburgse Kermis. Hierdoor zijn verschillende straten in de stad niet toegankelijk voor verkeer en zijn er diverse omleidingen.

Daarnaast zijn er extra voorzieningen voor auto’s en fietsen en ook bussen en treinen met nachtdiensten.

Auto’s

Vanaf dinsdag 16 juli, 12.00 uur tot woensdag 31 juli, 12.00 uur 2019  zijn de volgende wegen afgesloten voor al het verkeer:

  • Besterdring vanaf het NS-plein tot en met het Besterdplein (oversteek wel mogelijk via Johannes van Oisterwijkstraat, daar staan verkeersregelaars)
  • Beide rijbanen van het NS-plein tussen de Spoorlaan en de Besterdring
    Noordzijde van het NS-plein (geen toegang vanaf Koestraat)
  • NS-plein (parkeerterrein)
  • Burgemeester Brokxlaan van NS-plein tot station. Parkeerterrein bij Hall of Fame is wel bereikbaar via de Wagenstraat.
  • Spoorlaan tussen Magazijnstraat en parkeergarage 013-Tivoli inclusief het kruispunt Heuvelring, NS-plein.
  • Heuvelring tussen de Spoorlaan en Piusplein
  • Piusplein (ook geen doorsteek bij Jan Aartestraat!)
  • Paleisring
  • Stadhuisplein vanaf de Bisschop Zwijsenstraat tot de Paleisring

Omleiding
In verband met de afsluiting van de Besterdring wordt het verkeer via de Veldhovenring – Groeseindstraat – Hoefstraat – Van Meterenstraat omgeleid naar de Ringbaan-Oost.

Parkeren

Tijdens de Kermis is er een Transferium bij de universiteit, met pendelbussen naar de Burgemeester Brokxlaan en weer terug. De pendelbussen rijden elk kwartier en een rit kost €1,-. Het parkeren op dit terrein is gratis. Borden langs de diverse uitvalswegen geven de route naar het parkeerterrein aan.
Kaartjes kun je kopen bij de mobiele buitenkassa op het terrein. De bus rijdt iedere 20 minuten en brengt passagiers naar het kermisterrein op de Burgmeester Brokxlaan. Hier kunnen passagiers ook weer opstappen.

Tijden eerste en laatste pendelbus:

  • vrijdag 19 juli: 15.00 – 01.45 uur
  • zaterdag 20 juli: 12.00 – 02.45 uur
  • zondag en maandag 21 en 22 juli: 12.00 – 01.45 uur
  • dinsdag t/m vrijdag 23, 24, 25 en 26 juli : 12.00 – 01.45 uur
  • zaterdag 27 juli van 12.00 – 02.45 uur
  • zondag 28 juli van 12.00 – 0.45 uur

De vijf parkeergarages: 013/Tivoli, Knegtel, Schouwburg, Koningsplein en Pieter Vreedeplein zijn van 19 tot en met 28 juli 2019 24 uur per dag open. Zie voor gedetailleerde informatie ook www.detilburgsekermis.nl.

Fietsen

Tijdens de kermis zijn de fietsenstallingen Heuvel (ook gesloten vanwege verbouwing) en Katterug gesloten.

  • De fietsenstallingen Concertzaal (met veel extra plaatsen; 1.000 in totaal) en Pieter Vreedeplein (600 plaatsen) zijn tijdens de kermis open.
  • Op de Spoorlaan tegenover parkeergarage 013/Tivoli komt een extra fietsenstalling voor ± 1.000 fietsen. Deze fietsenstallingen zijn van woensdag 17 tot en met zondag 28 juli tot 04.30 uur open.  Zie ook www.detilburgsekermis.nl.

Bussen

De bussen rijden tijdens de kermis een aangepaste route. Om die reden kunnen de reistijden langer worden, waardoor ook de prijs van een busrit hoger wordt. Zie voor alle dienstregelingen de website www.arriva.nl/aangepaste-dienstregeling-tijdens-de-tilburgse-kermis.

Tijdens de Tilburgse kermis rijden er extra Nightliners richting Reeshof en Udenhout. Een rit kost €6,22. Kaartjes zijn te koop in de bus (alleen met chipkaart, contante betaling is niet mogelijk).

De bus rijdt vanaf 1:00 uur elk half uur naar de Reeshof en Udenhout.

Halte: Interpolis bij kruising Heuvelring/Spoorlaan.  Meer informatie over de routes van de Nightliner vindt u op: www.arriva.nl

Treinen

NS rekent op veel extra reizigers en zet extra lange treinen in. Op Roze maandag rijden er extra nachttreinen, namelijk in de nacht van maandag op dinsdag rijden er extra nachttreinen richting Rotterdam, Utrecht en Eindhoven. Bovendien rijden er ook nachttreinen richting de Randstad op vrijdag en zaterdag. Zie ook www.detilburgsekermis.nl.

Boten

De Tilburgse Kermis is bereikbaar per boot. In de Piushaven zijn in totaal 60 elektro-aansluitingen beschikbaar. Het liggeld bedraagt € 1,10 per meter scheepslengte per nacht.

Privé-vliegtuigen

Privé-vliegtuigen en helikopters kunnen deze zomer landen en opstijgen in het Spoorpark

 

 

 

Het wordt echt tijd dat Tilburg gaat nadenken over een aanpassing van het kermisterrein. Al langer is het wat mij betreft onverteerbaar dat zo’n beetje alle stads- en streekbuslijnen ten oosten en zuiden van het centrum tien dagen lang middels extreme omleidingen moeten rijden. En niet alleen dat, ook zijn hele delen van de stad verstoken van OV door de tiendaagse kermis. Dat is echt een stad van deze omvang onwaardig! De Burgemeester Brokxlaan biedt sinds de aanleg de mogelijkheid voor de bussen om vanaf CS in oostelijke richting te rijden. Indien het kermisterrein niet langer zou doorlopen tot aan het Besterdplein en zou afbuigen richting Spoorzone (bijv. langs het spoortalud) kan het OV in ieder geval via NS-Plein en Enschotsestraat richting Ringbaan Oost blijven lopen. Dat betekent geen extreme omleidingen en nog een enigszins fatsoenlijke dienstregeling voor de wijken ten oosten en zuiden van het centrum. Doe er wat mee gemeente Tilburg. Bovendien is de Besterd ook niet bepaald een visitekaartje voor de honderdduizenden kermisbezoekers, maar dat is weer een andere discussie.

Geef een reactie