Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Zoete Zaken: taart, koek en thee

Paula Anguita Van der Schaaf, woensdag 14 november 2012maandag 24 december 2012
Zoete Zaken

De taartenwinkel ‘Zoete Zaken’ aan de Korvelseweg valt op door de enorme roze taart in de etalage. Binnen is het huiselijk knus en de koffie met brownie is vers gezet. We praten met Jovanca van Zweden, die sinds maart 2011 haar winkel heeft.

Jovanca komt uit het Noord-Hollandse dorpje ‘De Goorn’ en is naar Tilburg verhuisd toen ze ging studeren aan de HBO, Mens & Arbeid om opgeleid te worden tot arbeidsdeskundige. Na tweeneenhalf jaar twijfelde ze aan haar studiekeuze en ging zij aan de slag als au pair bij een gezin op Ibiza. Na terugkomst probeerde Jovanca haar studie weer op te pakken, maar schakelde al gauw over naar Sociaal Pedagogische Hulpverlening. Hiermee is zij gaan werken in het groepswerk. Een collega daar begon een eigen praktijk voor psychosociale hulpverlening in Tilburg en vroeg Jovanca om bij hem te komen werken. Terwijl zij daar werkte heeft zij in deeltijd nog de opleiding maatschappelijk werk gedaan. In 12 jaar tijd is die praktijk uitgegroeid tot drie vestigingen in Tilburg, Den Bosch en Nijmegen, waar zij uiteindelijk teamleider werd.

Jovanca:”Het gaat hartstikke goed, dus ik ga gewoon door.”

Na twee jaar werkloos te zijn geweest, werd het tijd voor iets heel anders. Jovanca: “Ik wilde altijd al iets voor mezelf beginnen. Ik kocht zilveren sieraden in Nederland en Nepal en verkocht die op festivals en ik heb een opleiding tot bloemist gevolgd, omdat ik een bloemenzaak wilde. Maar ook dat was niet echt wat ik zocht. Een vriendin in Amsterdam stelde twee jaar geleden voor om samen een zaak te beginnen. En hoewel ik erg enthousiast was, zag ik op tegen het dagelijks naar Amsterdam rijden. In dezelfde tijd zocht mijn vriend Martin (filmmaker) naar werkruimte in Tilburg en we besloten dat samen te doen en het voor een jaar te proberen. En ineens ging het heel snel.”

Cupcakes versieren is een favoriet bij kinderfeestjes

Jovanca’s favoriet is de chocoladekoek. Ze heeft veel vaste klanten die wekelijks bij haar cupcakes en chocoladekoek komen kopen en ze levert ook aan horeca. Lemon-cheesecake en appeltaart bij Berlijn Café, een stuk verderop in de straat en cupcakes bij Stadscafé Meesters in de Binnenstad.  Regelmatig komen er mensen naar de lemon-cheesecake vragen, die ze bij Berlijn Café hebben geproefd, maar alle taarten worden alleen op bestelling door Jovanca zelf gemaakt.

“Ik kan niet het risico lopen om een taart in voorraad te hebben die dan niet wordt verkocht.” legt ze uit. “Alle ingrediënten die ik gebruik, zijn vers en daarom zijn mijn taarten en cupcakes duurder dan die van de Sligro of Albert Heijn. Toch vinden steeds meer klanten verse producten belangrijk en betalen ze daar graag iets meer voor. Mijn inspiratie haal ik uit boeken, ik heb heel veel kookboeken gelezen, en van internet. Mensen hebben vaak zelf al een idee wat voor taart ze willen. Ik maak eigenlijk nooit taarten in een aparte vorm want dat kost heel veel tijd, maar wel kan er van alles op. Ik werk veel met marsepein en fondant. Maar ik maak ook gewone appeltaarten en chocoladetaarten.”

“Verder geef ik soms workshops aan groepjes vanaf zes personen en vaak op woensdag- en zaterdagmiddag verzorg ik kinderfeestjes. In een groepje van maximaal 10 kinderen gaan we dan cupcakes versieren, terwijl we limonade drinken uit de limonadefontein. Binnenkort gaat voor het eerst iemand anders hier een workshop geven, dat is iets nieuws. Een kennis die gespecialiseerd is in chocolade en gaat op 28 november een workshop ‘chocoladeletters maken’ geven. Als dit een succes wordt, ga ik dat vaker doen. Vanaf het begin verkoop ik ook cadeau-artikelen. Ik heb dertig verschillende soorten losse thee, die mensen hier kunnen drinken, maar ook als cadeautje kunnen kopen. Ook heb ik kandelaars en kannen van glas en aardewerk. Deze collectie wil ik verder gaan uitbreiden.”

Jovanca en Martin hebben wel verhuisplannen. “Noodgedwongen.”vertelt ze, “dit pand staat namelijk te koop en als het verkocht wordt moeten we er binnen drie maanden uit. Maar ik wil dan wel een pand aan de Korvelseweg, de meest stedelijke straat van Tilburg. De Korvel is leuk, dynamisch en divers en er zitten veel speciaalzaken. Wel zijn er erg veel kapperszaken en staan er nu meer panden leeg dan twee jaar geleden. Dat valt wel op. Omdat ik een speciaalzaak heb, maak ik me voor mezelf niet zo druk over de komst van een XL-supermarkt op Stappegoor, ik heb het gevoel dat het wel los zal lopen. Maar voor de buurt vind ik het wel vervelend. Mensen uit de Korvel moeten hier hun boodschappen doen, dus als er supermarkten uit de Korvel verdwijnen vind ik dat niet leuk. Wel moet de Korvelseweg verder opgebouwd worden, ik vind het leuk als er meer kleine winkeltjes hier naartoe komen. Met mijn winkel gaat het hartstikke goed, hoewel ik dat tevoren echt niet had verwacht. Dus ik ga gewoon door!”

 

Geen gerelateerde berichten.

Economie Interview Sociaal en samenleving Tilburgers browniecupcakeJovanca van ZwedenkinderfeestjeKorvelKorvelsewegStappegoortaartworkshopXL-supermarktzoete zaken

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes