Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Aanhoudend warm zomerweer

Weerman Jean-Paul Korst, donderdag 21 juli 2016donderdag 21 juli 2016

weerbericht2016-07-21-13392-Kerria-JaponicaEn ineens was er de zomer. Pas in het afgelopen weekeinde werd duidelijk dat de temperaturen veel hoger uitkwamen dan verwacht, maar het werd allemaal nog heter. Vanaf zaterdag kwam het kwik in onze regio al dagelijks boven de 25 graden.

De dagen erna werd het zelfs zo heet dat dagrecords werden gebroken, het Nationaal Hitteplan actief werd in tropisch Nederland en op deze donderdag in Ell en Arcen (Limburg) een hittegolf werd geregistreerd. Gisteren (20 juli) was het hoogtepunt van alle hitte. 2016-07-15--Tarwe-in-avondzon-Hoefstraat 2De temperaturen schoten omhoog om in Tilburg en Berkel-Enschot uit te komen op 36 graden.

Op de KNMI-stations was het iets minder heet, maar leidden wel allemaal tot nieuwe dagrecords. Alleen in het noordoosten gebeurde dat net niet. Brabant had het warmste station met 35,2°C in Eindhoven, gevolgd door Gilze-Rijen 35,0°C, Volkel 34,8°C en in Woensdrecht werd het 33,7°C.

2016-07-20 Brokxlaan Kraan ZonsondergangOok in Arcen en Hupsel tikte het kwik de 35 graden aan. In De Bilt kwam het tot 32,9°C, waarmee het oude dagrecord van 20 juli uit 1972 met 31,4°C teniet werd gedaan. Ook de warmste 20 juli ooit waargenomen ging eraan. Het vorige etmaalgemiddelde stond namelijk op 26,0°C uit 1972 in Deelen en nu werd het verpulverd door Maastricht die over 24 uur een gemiddelde had van 26,6°C. Niet normaal zo warm. Het was puffen geblazen en vooral voor de Vierdaagse van Nijmegen. Velen werden dan ook getroffen, waarbij sommigen in het ziekenhuis belandden.

Op deze donderdag was het een stuk minder warm en alleen in Arcen werd het nog net tropisch. Met 28 graden in Tilburg was het wat aangenamer en dat kwam ook doordat het harder waaide. De hitte had natuurlijk gevolgen voor de stabiliteit in de atmosfeer. Maar dat gebeurde deze keer wel heel plaatselijk. Vanmiddag in Rijssen viel, tijdens flinke onweersbuien, in korte tijd 55 mm en in Holten 50 mm wat leidde tot wateroverlast. (beide in Overijssel) Op de meeste plaatsen was het droog.

2016-07-09 683 E85 NoordklaverGenoeg over de hitte die voorlopig niet meer terugkomt. De temperaturen liggen de komende tien dagen namelijk rond de aangename 25 graden. Vanavond blijft het droog, maar in de nacht neemt de kans op een onweersbui toe. Temperatuur zakt terug naar 18 graden en dat is al iets koeler dan de afgelopen twee nachten toen het niet kouder werd dan een graad of 19.

De vrijdag begint met veel bewolking, waar de zon langzaam doorheen begint te breken. In de middag zijn er nog wolkenvelden waaruit een enkel buitje kan vallen, maar het is overwegend droog met flink wat zon. Het kwik stijgt naar de 26 graden bij een zwak tot matige noord tot noordoostenwind. In de avond en nacht neemt de bewolking weer toe door de nadering van een onweerscomplex vanuit het oosten. Daarbij kan het net onze regio nog bereiken.

2016-07-18-Bij-op-Euonymus-Japonica-Ovatis-AureusHet weekeinde ziet er voor zondag heel zomers uit. De temperatuur zit flink in de lift en stijgt naar de 27 graden. Het is een vrij zonnige dag afgewisseld met wat onschuldige stapelwolken.

Op zaterdag wordt het een ander verhaal omdat het midden van Brabant precies op de grens ligt tussen een neerslaggebied met onweer in het oosten en een zone met droog en zonnig weer in het westen. Bij ons zou het dat een afwisseling moeten opleveren van zon en wolken, waaruit een bui kan vallen. Maar de gebieden hoeven maar even op te schuiven en dan kan het of een wisselvallige zaterdag worden of juist een prachtige zomerdag. Het enige wat we wel weten is de temperatuur, want dit komt op 25 graden uit.

2016-07-20-1296-D85-Kermisopbouw-SpoorlaanNa het weekeinde krijgen we het weerbeeld van een Hollands zomer: wolken en zon wisselen elkaar en elke dag is er kans op een (onweers)bui. Op de eerste dagen laat de thermometer nog kwikstanden zien van 27 tot 28 graden en vanaf woensdag is dat rond een graad of 25.

En dat betekent prachtig weer voor de grootste kermis van de Benelux die 3 kilometer lang is en uit zo’n 230 attracties bestaat. Vanaf vrijdagavond 22 juli is dat tien dagen lang te beleven in het centrum van Tilburg. Geniet er maar van.

Weerspreuken

  • Is Jacobus (25 juli) helder en warm, bevriest men met Kerstmis tot in de darm.
  • Is in juli de ochtend rood, ’s avonds verkeert het weer in nood.

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer Tilburgse KermisweersverwachtingZomerweer

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • 480 Nieuwe woningen op het Louis Bouwmeesterplein
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • College Tilburg weerspreekt onrust:…
  • Lintjesregen 2026
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Tilburg genomineerd voor Erfgoedprijs…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 20…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Antonius Josephus Van Oirschot op Tilburgse formatie van start: coalitieakkoord verwacht voor de zomervakantie
  • piet van Gemert op Willem II keert terug naar de Eredivisie
  • Juliette van Mook op Oekraïne: wat deze oorlog voor ons betekent en wat Tilburgers kunnen doen
  • Rudi Somers op Kindcentrum Hasseltse Poorten bestaat 125 jaar en ontving de Tilburgse Ereprent
  • Robert Grant op 480 Nieuwe woningen op het Louis Bouwmeesterplein

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Klein onderhoud Verdiplein dinsdag 19 mei 2026
  • Uitnodiging buurtbezoek Groenewoudstraat en Groenewoudpark dinsdag 19 mei 2026
  • Start werkzaamheden herinrichten speelplek Achthoevenstraat maandag 18 mei 2026
  • Feestelijke opening Stadspark Oude Dijk op 30 mei 2026 vrijdag 15 mei 2026
  • Einde opvang statushouders in hotel Van der Valk vrijdag 15 mei 2026
  • Start werkzaamheden herinrichten speelplek Wilgenlaan woensdag 13 mei 2026
  • Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg wordt aangepast woensdag 13 mei 2026
  • Bouwkeet aan Reitse Hoevenstraat dinsdag 12 mei 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes