Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Aanhoudend zomers warm met mogelijk een hittegolf op maandag

Weerman Jean-Paul Korst, donderdag 1 augustus 2013

weerberichtEr lijkt maar geen einde te komen aan het prachtige zomerweer. Nadat de laatste dagen van juli koel verliepen, met 21 graden op de 30e, heeft augustus het gaspedaal maar eens ingetrapt. Op deze eerste dag van de oogstmaand werd het in de binnenstad van Tilburg 34 graden. Het was alsof er een warme föhn de stad binnenkwam. En deze blijft de hele avond hangen. Rond middernacht zal het nog 20 tot 25 graden zijn en de kans is groot dat we een tropische nacht gaan beleven. Dat betekent dat het kwik niet onder de 20 graden uitkomt.

Met het opkomen van de zon op vrijdag wordt met een zuidelijke wind zeer warme lucht rechtstreeks vanaf Noord-Afrika aangevoerd. Daar was het vandaag maar liefst ruim 40 graden en dat komt met grote passen onze kant op. De temperaturen schieten dan ook omhoog tot de hoogste waarde van het jaar met 36 tot wellicht 37 graden. Tot nu toe was 22 juli de warmste dag met 34 tot 35 graden in het midden van Brabant. De zon heeft opnieuw de overhand, al zal de hemel wel een andere kleur hebben als op deze donderdag. Vandaag was het kraakhelder met alleen maar blauwe lucht, maar op vrijdag zal in de loop van de dag deze steeds meer een melkachtige kleur krijgen. Oorzaak is het naderbij komen van een onweerszone dat in de nacht van vrijdag op zaterdag over ons heen zal trekken. Sluierbewolking is daar de voorbode van.

Na een zwoele nacht van opnieuw 20 graden is het op zaterdagochtend nog onweersachtig. Of het ook zo fel wordt als vorige week, met hevige rukwinden, is nu nog niet aan te geven. Maar dat het daarna minder warm wordt is wel duidelijk, alhoewel 27 graden natuurlijk geen afkoeling genoemd mag worden. Maar ja, het scheelt wel tien graden met de dag ervoor. Op zaterdagmiddag wordt het droog en wisselen stapelwolken en zon elkaar af. Wat op zal vallen is de zuidwestenwind, want het waait stevig door, kracht 4 tot 5. De warmte wordt echter nog niet meteen het land uitgedreven, want op zondag is het opnieuw zomers warm met kwikstanden van 28 tot 29 graden.

Na het weekeinde volgt op maandag nog de laatste stuiptrekking van de zomerse periode, die wellicht toch nog een hittegolf teweeg kan brengen in onze regio. Want op maandag kan het kwik naar de tropische waarde gaan en dat zou dan de derde tropische dag zijn in een periode van minstens vijf zomerse dagen van 25 graden.

In de loop van maandag en in de nacht van maandag op dinsdag komt dan eindelijk de afkoeling dat gepaard gaat met regen- en onweersbuien. Vervolgens stroomt er koele lucht onze regio binnen. Al is het op dinsdag nog een graad of 25, op het einde van de week schommelt het kwik rond de 21 graden. Heerlijk!
Prettig weekend!!

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer augustushittegolfOnweerzomerzwoel

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 9
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 10
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT
  • Robert Van Rossem op Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • Harry Bouland op Expositie ‘Licht’ werpt een nieuwe blik op de Tilburgse Kunstkring

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026
  • Groot onderhoud Mahoniestraat en omgeving vrijdag 3 april 2026
  • Denk mee over de toekomst van Oud-Zuid vrijdag 3 april 2026
  • Vernieuwen speelplekken in Biezenmortel, denk mee! vrijdag 3 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes