Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

De donkere dagen voor kerst

Weerman Jean-Paul Korst, vrijdag 21 december 2012

weerberichtJean-Paul Korst heeft een enorme passie: het weer. Behalve op zijn eigen weerblog, is hij weerman voor onder andere het weekblad Groot Eindhoven en Radio MagnifiQue.

 

De afgelopen week kregen we van alles voor de kiezen wat kenmerkend is voor een kwakkelende winter die niet weet wat ie wil. Zo hadden we gisteren (woensdag) een mistige en nevelig dag en op deze donderdag was het grotendeels regenachtig. Dit wisselend beeld zien we ook aan de temperaturen met op de ene dag een temperatuur van 10 graden (14 december), terwijl een dag eerder het kwik in de middag amper tot één graad kwam (13 december). Het zal de komende dagen niet anders zijn. Vanavond regent het nog steeds, maar aan het begin van de nacht wordt het droog. De bewolking overheerst en kunnen er buien gaan ontstaan. Doordat de wind nog steeds uit het zuidoosten waait blijft het fris en loopt de temperatuur vrijdag op tot een graad of 7. Opnieuw is het grijs en kan er een enkele bui vallen, maar de droge perioden overheersen.

Kerststal op de markt van Turnhout

Het weekeinde kun je het beste omschrijven als herfstachtig. Zowel op zaterdag op zondag trekken actieve neerslaggebieden over het midden van Brabant die ons veel regen zullen leveren. Er kan in totaal zo’n 30 mm neerslag vallen. Alsof dat nog niet genoeg is doet de wind er nog een schepje bovenop. De wind neemt op zaterdag flink toe van matig tot vrij krachtig, kracht 4 tot 5, en tijdens buien kunnen er windstoten optreden tot 60 km/u. Op zondag zal het de gehele dag flink waaien. Oorzaak is een lagedrukgebied boven de Atlantische Oceaan dat via Ierland naar Schotland trekt en daar op zondag aankomt. Daaromheen cirkelen allemaal neerslaggebieden en soms zit daar veel wind bij. Met al die nattigheid wordt met een zuiden en later zuidwestenwind, boterzachte lucht aangevoerd. Is het op zaterdag nog 8 graden, op zondag en ook op maandag wijzen de thermometer dubbele cijfers aan van rond een graad of 11.

Ook na het weekeinde blijven we in de greep van het lagedrukgebied dat zich volgende week naar Scandinavië gaat begeven en daar op 2e Kerstdag aankomt. Dat betekent wel dat het aanhoudend wisselvallig blijft met een komen en gaan van buien of perioden met regen. Wel wordt het wat frisser en zakt de temperatuur tot onder de 10 graden tot een graad of 5 op Eerste kerstdag. Dat komt omdat de wind tijdelijk naar het noordwesten gaat draaien. De aanvoer komt dan rechtstreeks vanaf de poolstreken. Tijdens opklaringen daalt de temperatuur in de nacht richting het vriespunt en de buien kunnen in de loop van de week wel eens een winters karakter krijgen. Of de buien op tijd komen om er nog enigszins een winterse kerst van te maken is moeilijk zeggen. Wellicht dat er op 2e kerstdag nog een sneeuwvlok kan vallen. Daarna staat de volgende depressie bij Ierland klaar om opnieuw zachte lucht onze regio in te blazen wat eind volgende week gaat gebeuren. Opvallend is dat de zon de komende periode geen kans krijgt om door alle bewolking heen te breken. We kunnen ons dan ook opmaken voor de donkere dagen voor de kerst en genieten van alle lichtjes die overal in de huiskamers en tuinen zullen gaan schijnen.

Prettig weekend!!

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer decemberWeerbericht

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 10
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes