De markt blijft deze winter buiten

Markt op het Koningsplein

Al ruim voor de raadsvergadering van maandag 19 december, had de PvdA aangekondigd dat zij een plan ging indienen om de Tilburgse weekmarkten voor de wintermaanden in één van de leegstaande hallen in de Spoorzone te vestigen. Vanuit de stad, maar vooral ook vanuit de ondernemers op de markt, is hier veel animo voor. Immers, het gure najaar- en winterweer zorgt regelmatig voor problemen, zoals botbreuken en verwondingen door gladheid en koopwaar dat door strenge kou onverkoopbaar wordt. Ook komen er veel minder klanten naar de markt als het slecht weer is, waardoor de omzet achterblijft.

Maar al bij het begin van de vergadering werd deze kwestie snel van de agenda gehaald en dus niet besproken. Daarvoor bleken uiteindelijk twee redenen te zijn, een praktische en een politieke.

Het praktische bezwaar, zo blijkt uit een informatie-uurtje dat eerder deze maandag gehouden werd over de Spoorzone, is dat op dit moment nog geen van de hallen geschikt is om heel veel mensen binnen te laten. Hier gaat het dan vooral om brandveiligheidsredenen. Op dit moment wordt er al wel gewerkt aan onder meer de Koepelhal, om grote groepen mensen hier mogelijk te maken, maar dit werk gaat nog enkele maanden duren.

Het politieke bezwaar is, dat twee jaar geleden hetzelfde voorstel al eerder is ingediend door de PvdA en het CDA samen. En nu de PvdA het voorstel opnieuw indient, maar op eigen houtje, bestaat de kans dat het CDA zich gepasseerd voelt en daarom tegen zal zijn. Dus om politieke spelletjes te omzeilen is het slimmer om dit plan samen in te brengen en dan op een moment dat de Koepelhal, of een andere hal, daarvoor geschikt is.

Overigens wordt er inmiddels al onderzoek gedaan naar de haalbaarheid van een overdekte markt in de Spoorzone.

Reacties op Twitter:

Geef een reactie