Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

‘Gay Village’: grap met een serieuze boodschap

Paula Anguita Van der Schaaf, donderdag 19 juni 2014vrijdag 20 juni 2014

roze-maandagToen woensdagmorgen, 18 juni bekend werd gemaakt dat Tilburg een speciale wijk voor homo’s ‘Gay Village’ zou gaan bouwen op het voormalig millitair terrein, het MOB-complex in Tilburg Noord, reageerde de gehele nationale en international pers zeer geschokt. Media in onder meer de Verenigde Staten, Brazilië, Duitsland en Griekenland brachten het verhaal als ‘breaking news’.

Ook op Twitter was de kritiek niet van de lucht. “WTF In Tilburg willen ze een soort omheind homoghetto bouwen . Ik hoop dat dit n slechte grap is… “, “Gay Village, een speciale homowijk bij Tilburg. Segregatie is nooit een goede oplossing voor verwerpelijk geweld. Aangifte & vervolging wel” en “Ik mag hopen dat dit een publiciteitsstunt is van het COC #homowijk” waren enkele van de vele commentaren.

’s Avond om 21.00, tijdens een persconferentie werd bekend gemaakt dat het plan voor een homowijk een publiciteitsstunt is van de betrokkenen: stichting Roze Maandag, LBB-Naber makelaars en Blauwhoed. En ook de gemeente Tilburg, inclusief burgemeester Noordanus, speelden het spel mee. Projectontwikkelaar Blauwhoed motiveert deelname aan de hoax op haar website: “Om 21.00 vanavond vond in Tilburg een persconferentie plaats van Stichting Roze Maandag. Hierin heeft de Stichting, de organisatie achter de Roze Maandag op de Tilburgse Kermis, onthuld dat het initiatief GayVillage een serieuze hoax is, bedoeld om bewustzijn te creëren over de intolerantie jegens de gay-gemeenschap in Nederland.”

#NOS & #NRC uiten kritiek op burgemeester Tilburg: grap #GayVillage volstrekt onaanvaardbaar http://t.co/DxBaYoQ8Wd #BNR

— BNR Nieuwsradio (@BNR) 19 juni 2014

In een persbericht schrijft stichting Roze Maandag: “GayVillage is een statement tegen intolerantie naar de gay-gemeenschap in Nederland. Stichting Roze Maandag is met het idee van GayVillage naar projectontwikkelaar Blauwhoed en LBB Naber Makelaars gestapt. De stichting had realisatie van GayVillage niet serieus voor ogen, maar was voornamelijk geïnteresseerd in de reacties die het initiatief teweeg zou brengen en het creëren van bewustzijn.”

“Want hoewel GayVillage niet echt is, is de intolerantie tegen de gay-gemeenschap dat wel degelijk. Een veilige woonomgeving is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Nog dagelijks hebben leden uit de gay-gemeenschap te maken met discriminatie en geweld. (…) Duizenden mensen hebben op social media en op internetpagina’s van de regionale en landelijke pers negatief gereageerd op het idee. Negatief is voor Roze Maandag positief.”

Media-redacties uit het hele land reageren een dag later furieus op de hoax, en vooral op de rol hierin van Peter Noordanus. Directeur en hoofdredacteur van Omroep Brabant Henk Lemckert vindt dat Noordanus vanuit zijn functie zo niet had mogen handelen. “Een burgemeester dient onomstreden te zijn”, schrijft de directeur-hoofdredacteur van Omroep Brabant. “Betrouwbaarheid staat voorop. Uw medewerking aan voornoemde actie heeft dat vertrouwen geschaad.”

Persbureau ANP heeft de gemeente Tilburg op de interne lijst van dubieuze bronnen geplaatst. Dat betekent dat persberichten niet direct worden doorgeplaatst, maar eerst elders geverifieerd moeten worden. ANP-hoofdredacteur Marcel van Lingen merkt op dat steeds vaker mensen via persberichten proberen de boel voor de gek te houden. ANP is daar op gespitst, maar het checken kost wel veel tijd.

Ook de hoofdredacteuren van NRC Handelsblad en NOS Nieuws richten hun woede via een brief op het college: “Wij zien het optreden van uw burgemeester en van uw afdeling voorlichting als volstrekt onaanvaardbaar. (…) Wij beraden ons op wat dit betekent voor de verhouding tussen onze redacties en uw gemeente en welke consequenties wij hier verder aan verbinden.” In de brief stellen zij ook, dat de afdeling voorlichting niet bereikbaar was, maar daar hebben we als redactie van Tilburgers.nl niks van gemerkt, we werden zoals gebruikelijk direct te woord gestaan.

UPDATE, 16.30 uur: Reactie van Burgemeester Peter Noordanus

Peter Noordanus

 

“Enige tijd geleden ben ik benaderd door de Stichting Roze Maandag met de vraag of ik mee wilde werken om homo-emancipatie onder de aandacht te brengen. Elke dag lezen we nog voorbeelden in de media, in Nederland en buitenland, waaruit blijkt dat de acceptatie van homoseksuelen geen vanzelfsprekendheid is.

Als burgemeester van Tilburg, met een van de grootste gay-evenementen van Nederland, heb ik daar mijn medewerking aan verleend. Het is een serieus onderwerp, want het raakt de grondrechten van de mens. We moeten mensen insluiten, niet uitsluiten. Aan die serieuze boodschap verbind ik me graag. Nu en in de toekomst.

De Stichting Roze Maandag heeft het in ons gesprek gehad over het idee van ‘realiseren’ van een community. In zo’n themawijk kunnen homoseksuelen (en anderen) een plek vinden. Een ludieke actie met een serieuze boodschap in aanloop naar Roze Maandag.

Ik heb mijn medewerking concreet gemaakt door een algemene quote over homo-emancipatie ter beschikking te stellen. Hierin geef ik aan dat ik burgemeester wil zijn van ‘Een tolerante stad die blij is met een gay-community binnen zijn stadsgrenzen’. Ik sta achter deze boodschap.

De Stichting Roze Maandag is met de uitvoering van het project verder gegaan. De publicitaire aandacht is door de stichting onderschat. Voor mij reden om de Stichting Roze Maandag gisteren te vragen snel helderheid te bieden.

Daarbij heb ik ook de impact van mijn quote onderschat. Ik heb deze gegeven met de intentie om de homo-emancipatie onder de aandacht te brengen, en niet om de media en de samenleving op een verkeerd been te zetten. Dat is wel gebeurd en dat vind ik vervelend.”

College Van B en W Tilburg

Geen gerelateerde berichten.

Politiek Sociaal en samenleving BlauwhoedBurgemeester Peter NoordanusGayVillagegraphoaxhomoLBB-NaberMediaNosNRC HandelsbladOmroep BrabantRoze Maandag

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Reacties (2)

  1. Suzan Fikke schreef:
    donderdag 19 juni 2014 om 16:31

    lieve redactie, wat ik mij dan afvraag is, heeft de gemeente jullie ook voorzien van feitelijke antwoorden gedurende de dag, of namen ze jullie mee in het grapje?

  2. Joost van DAT schreef:
    donderdag 19 juni 2014 om 16:30

    In een openbare functie moet je altijd zorgvuldig en alert opereren! Je representeert de gemeenschap en hebt een duidelijke voorbeeldfunctie. Daarnaast ben je verantwoordelijk voor de juiste informatieverstrekking en uitvoering over zaken die met de openbare functie samenvallen. Grappen en grollen mag best, maar dan niet vanuit de openbare positie en juist daar geeft de situatie te denken! Begrijpelijk dat de media juist daar over vallen! Persoonlijk vind ik bovendien dat je je in zo’n positie niet moeten laten lenen voor een PR stunt en al helemaal niet als je de mogelijke effecten niet hebt beredeneerd.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Bij station Tilburg Universiteit: 500 tot…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in week 1 2026
  • Streep door verhuizing CZ naar Spoorzone…
  • Bouw van woontoren Victoria start: Pieter…
  • Eén nieuw verkeersbord voor alle milieuzones
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 2 2026
  • Referendum West
  • Mogelijk dooiaanval einde van de week
  • Cameraman en fotograaf Jan van Eijndhoven…
  • Moeilijk Straal met ‘Carnavalsmuziek’…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Gert Gert op Nu Wij voort
  • Hans Rube op Nu Wij voort
  • Melanie Boogers op Nu Wij voort
  • Peter van den Besselaaar op Cameraman en fotograaf Jan van Eijndhoven overleden
  • mr h.l.m. Bloemen op Lijst met bekende Tilburgers

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Terugkoppeling informatiebijeenkomst Gershwinstraat vrijdag 13 februari 2026
  • Werkzaamheden Van Heeswijkstraat, Zeshoevenstraat en Slimstraat vrijdag 13 februari 2026
  • Betaald parkeren omgeving Fabriekskwartier per 1 april 2026 vrijdag 13 februari 2026
  • Afronding onderzoek wateroverlast Park Centraal donderdag 12 februari 2026
  • Snelheidsremmende maatregelen Renkumlaan gaan niet door woensdag 11 februari 2026
  • Terugkoppeling informatiebijeenkomst Spoorlaan 446-448 woensdag 11 februari 2026
  • Groot onderhoud Kastelenbuurt: voorlopig ontwerp klaar woensdag 11 februari 2026
  • Stap dichter bij de vernieuwing van de Westermarkt vrijdag 6 februari 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes