
Vanmiddag was de raadscommissie Economie bijeen voor een extra vergadering. Eén van de onderwerpen was het nieuwe evenementenbeleid dat wethouder Erik de Ridder wil opstellen.‘Van stad met evenementen naar evenementenstad 2012-2016‘ zo heet het. En de doelstelling ligt hoog: in 2013 moet Tilburg bekend staan als Evenementenstad én Kermisstad.
Dit betekent volgens de wethouder niet dat er meer geld bij moet, of dat de gemeente zelf meer zou moeten doen. Integendeel. Hij wil juist graag dat ook nationaal en zelfs internationaal bekend wordt, dat er in Tilburg heel veel evenementen georganiseerd worden die de moeite waard zijn om de stad voor te bezoeken.
Vervolgens verraste PvdA-woordvoerder Bas Wilthagen vriend en vijand door ineens voor te stellen om de kermis te verplaatsen naar de Ringbanen of naar het Leijpark, dat daarvoor zeer geschikt zou zijn. En dan kon Festival Mundial naar het centrum worden gehaald, zo betoogde hij. Immers, zo beargumenteerde hij, het verwijderen en herplaatsen van het straatmeubilair in de binnenstad was erg duur en dat ging ten koste van kleine activiteiten in de wijken, en bovendien waren er al jaren problemen met benadeelde ondernemers en bewoners. Charlotte Stalpers wierp namens het CDA tegen dat de ondernemers in de binnenstad hem dit niet in dank zouden afnemen.
Raadslid Peter van Gool (D66) mengt zich naast de raadszaal ook in het gesprek via Twitter, waar blijkbaar veel mensen zitten mee te luisteren via de live-uitzending vanuit het gemeentehuis.
@petervangool: “Hoopte ik zo dat het een ‘slip of the tongue’ was.. maar helaas.. PvdA wil kermis Tilburg mogelijk uit de binnenstad.”
@Yourree1990 “Dat gaat er niet doorheen komen bij de Tilburgse bevolking!;)”
@petervangool: “ik mag hoop dat de rest van de gemeenteraad dat ook zo ziet.. ;-)”
@Hans_vanZ: “De kermis verplaatsen? Goed idee – doen we niet. (Welk probleem lost de PvdA hier op? Het verplaatsen van meubilair? Echt?)
@petervangool: “tja… ik kon en kan het ook niet geloven…. maar goed PvdA wel kennelijk…”
2 reacties
Voeg die van jou toe →Te gek voor woorden.
Wat een belachelijk idee.
Mundial naar `t centrum ?
Uiteraard een idee van de Pvda, linkse hobbyisten.
Kermis naar het Leypark, hoe verzinnen ze het.
Zal de Tilburgse horeca ook erg blij mee zijn.
De Tilburgse kermis is een financieel extratje ieder jaar voor de gemeente, denk oa aan pachtgelden.
Mundial is een zwaar overgesubsidieerd project waar ook nog eens schandalige entreebedragen worden gevraagd.
Doet een beetje aan 013 denken, zwaar gesubsidieerd en toch zo commercieel mogelijk uitbuiten.
Ook een doorn in het oog van de horecaondernemenrs aan de korte heuvel, die op geen enkele manie gesubsidieerd worden maar het liefst het vel over de oren word getrokken.
Daar heeft Bas een punt: we hebben helemaal geen pleinen in Tilburg meer waar veel mensen op terecht kunnen. Het Leijpark wordt 1 keer per jaar gebruikt voor Mundial, maar is wel helemaal in gefaciliteerd voor dat ene evenement. Waarom MOETEN er uberhaupt twee grote evenementen bijkomen? Ik dacht dat we aan het bezuinigen waren en dat dezelfde wethouder vorig jaar meldde in de krant dat de bestaande evenementen uitgekleed zouden worden of zouden verdwijnen. Ik kan het niet meer volgen hoor.