Regen, wind en koel weer in aantocht

Jean-Paul Korst heeft een enorme passie: het weer. Behalve op zijn eigen weerblog, is hij weerman voor onder andere het weekblad Groot Eindhoven en Radio MagnifiQue.

weerbericht

Ik hoop dat iedereen in dit weekeinde genoten heeft van het fantastische weer, waarbij de zon floreerde en de temperaturen zowel gisteren als op deze zondag opliep naar 16 graden. Want opnieuw is het maar van korte duur en gaan we vanaf dinsdag over op een ander herfstscenario: regen, wind en koel weer.

Op maandagochtend komen de eerste wolken al op bezoek en een dag later is de bewolking zo dik geworden dat het gaat regenen. Door alle bewolking verlopen de nachten ook niet meer koud. Dat was in de afgelopen nacht van zaterdag op zondag wel anders. Toen werd in het westen van Brabant en in Limburg de eerste vorst van het seizoen waargenomen in deze provincies; Woensdrecht had -0,6°C en Ell -0,3°C.

Op maandag is het nog zacht met een graad of 18, maar een dag later is het door al die neerslag een stuk koeler met 13 graden. Daarnaast gaat het stevig waaien en is het herfstweer compleet. Oorzaak van de onstuimigheid is een depressie voor de kust van Noorwegen die zich uitstrekt tot over ons land, waar we tot en met woensdag last van zullen hebben. Deze voert ook koelere lucht aan waardoor de kwikstanden verder omlaag gaan tot 10 graden op het einde van de week.

Op donderdag trekt dit lagedrukgebied verder naar Scandinavië en dan wordt het wordt het bij ons een aantal dagen wat rustiger. De kans op een bui blijft bestaan, maar de zon zullen we ook regelmatig zien en de wind neemt iets af. Maar in de loop van het weekeinde is het wederom gedaan met de rust. Tussen IJsland en Schotland ontwikkelt zich namelijk een enorme depressie die tot aan Spanje doorloopt. Dat betekent dat de regen en wind weer terugkeert. Tevens stijgt dan de temperatuur naar zo’n 12 graden, maar dat is nog steeds koel voor de tijd van het jaar waar een graad of 15 normaal is rondom Tilburg.

Geef een reactie