De komende maanden zijn veel onderhouds- en moderniserings werkzaamheden gepland voor de bediensystemen van elf bruggen over het Wilhelminakanaal in Noord-Brabant. Zeven van deze bruggen bevinden zich in Tilburg en gaan naar verwachting zorgen voor de nodige verkeersoverlast.
Afgelopen vrijdag 20 juni is gestart met de Trappistenbrug in Tilburg. Na deze elf bruggen, volgt ook het onderhoud van nog negen bruggen en drie sluizen.
Tijdens de werkzaamheden blijven de bruggen open staan. Dit houdt in dat er geen hinder of stremming is voor het scheepvaartverkeer is, maar wel voor het wegverkeer. De omleidingsroutes voor het wegverkeer worden ter plekke aangegeven met bebording. Ze zijn afgestemd met de betreffende gemeenten. Werkzaamheden aan bruggen en bediensystemen zijn technisch ingewikkeld en brengen dus risico’s met zich mee. Rijkswaterstaat zal er alles aan doen om deze risico’s zo minimaal mogelijk te houden.
Een groot aantal bruggen en sluizen op de Brabantse en Midden-Limburgse kanalen worden op afstand bediend vanuit de Bediencentrale Tilburg. Met het vernieuwen en moderniseren van de bediensystemen van de elf bruggen, worden ze geschikt gemaakt voor de nieuwe besturingssystemen en technieken die Rijkswaterstaat toepast.
Tegelijkertijd vindt er ook een verbouwing plaats in de Bediencentrale Tilburg. Rijkswaterstaat wil naast de bediensystemen op de locaties zelf, ook de bediencentrale uitbreiden en moderniseren. Hiermee wordt de bediencentrale geschikt gemaakt om meer bruggen en sluizen te bedienen vanuit Tilburg. De intentie is om uiteindelijk alle beweegbare Brabantse bruggen en sluizen vanuit Tilburg te bedienen, dit zijn in totaal 28 bruggen en 18 sluizen. Tijdens de verbouwing worden veel bruggen en sluizen de komende zeven maanden bediend vanuit een tijdelijke centrale op het parkeerterrein van de Bediencentrale Tilburg.
Om het weekend zal een brug worden omgebouwd volgens onderstaand schema:
Trappistenbrug, Tilburg van vrijdag 20 juni 20:00 tot maandag 23 juni 6.00
Oisterwijksebaan, Tilburg van vrijdag 4 juli 20:00 tot maandag 7 juli 6:00
Biesthoutakker, Hilvarenbeek van vrijdag 18 juli 20:00 tot maandag 21 juli 6:00
Holenakker, Hilvarenbeek van vrijdag 1 aug 20:00 tot maandag 4 aug 6:00
Groenewoud, Oirschot van vrijdag 15 aug 20:00 tot maandag 18 aug 6:00
Heuvel, Oirschot van vrijdag 29 aug 20:00 tot maandag 1 sep 6:00
Bosscheweg, Tilburg van donderdag 11 sep 22:00 tot maandag 15 sep 6:00
Enschotsestraat, Tilburg van vrijdag 26 sep 20:00 tot maandag 29 sep 6:00
Heikantsebaan, Tilburg van vrijdag 10 okt 20:00 tot maandag 13 okt 6:00
Lijnsheike, Tilburg van vrijdag 31 okt 20:00 tot maandag 3 nov 6:00
Waalstraat, Tilburg van vrijdag 14 nov 20:00 tot maandag 17 nov 6:00
Recente reacties