Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Ten Miles afgelast

John Geerts, dinsdag 30 juni 2020
Ten Miles Foto: Organisatie

De voor het eerste weekend van september 2020 geplande CZ Tilburg Ten Miles is in verband met de coronacrisis verplaatst naar september 2021.

De organisatie kondigde tegelijkertijd een alternatief aan, de CZ Tilburg Ten Miles Challenge. De eerste virtuele editie van het grootste loopevenement van Midden-Brabant.

Henk van Doremalen, directeur van de organisatie: “Tot grote teleurstelling is het, met het oog op alle protocollen, niet realistisch om de 33ste editie van de CZ Tilburg Ten Miles op 5 en 6 september op zowel een feestelijke als veilige manier te laten verlopen.”

Enerzijds zijn er de begrijpelijke maar beperkende richtlijnen van de overheid; zo blijft ondanks een aantal versoepelingen de ‘anderhalve meter’-regel vooralsnog onverminderd van kracht. Anderzijds heeft de organisatie een eigen verantwoordelijkheid om de gezondheid van deelnemers, vrijwilligers, toeschouwers en alle andere betrokkenen te waarborgen.

De CZ Tilburg Ten Miles kent sinds 1988 een rijke historie en is uitgegroeid tot een jaarlijks evenement met grandeur en internationale allure. Veiligheid en gezondheid staan hoog in het vaandel van het loopfeest, dat in deze zorgelijke tijd graag wil meewerken aan het terugdringen van het coronavirus.

Ten Miles in 2018 Foto: John Geerts

‘’We maken dit jaar met pijn in ons hart een pas op de plaats,’’ zegt Henk van Doremalen, directeur van de organisatie. ‘’Natuurlijk is dat buitengewoon jammer, maar de deelnemers en de stad Tilburg verdienen een volwaardige ‘Ten Miles’, sfeerrijk en onder omstandigheden die de volksgezondheid niet in gevaar kunnen brengen. Het is in deze fase van de coronacrisis een logische beslissing, die is genomen na overleg met onder meer de gemeente en titelsponsor CZ.’’

“Een dappere keuze van de organisatie waar ik als wethouder Sport, Evenementen én Gezondheid waardering voor heb en volledig achter sta.”, zegt de Tilburgse wethouder Rolph Dols. “Natuurlijk vind ook ik het als loper ontzettend jammer. Maar met de virtuele editie dit jaar is er een mooi alternatief. Bovendien heb ik er alle vertrouwen in dat de organisatie in 2021 weer een geweldig loop- en wandelevenement neerzet.”

Karel Stolper, directeur Zorgverzekeringen & Klantcommunicatie bij CZ, voegt daaraan toe: ‘’Uiteraard steunen wij het besluit van de organisatie. Gezondheid komt voor ons altijd op de eerste plaats. Hardlopen bevordert de gezondheid en wij willen zoveel mogelijk mensen in beweging brengen, maar het zou onder de huidige omstandigheden ongepast en onverstandig zijn een dergelijk evenement koste wat kost te organiseren.’’

Ook Mireille Damen, Strategisch Adviseur Marketing en Communicatie, van zorginstelling De Wever, steunt het besluit: ‘’Ook wij zijn van mening dat dit grote wandel- en hardloopevenement, waaraan vele van onze medewerkers en cliënten jaarlijks met veel plezier deelnemen, in de huidige situatie niet gepast is.’’

Om de duizenden lopers die zich dit jaar traditiegetrouw hebben verheugd op deelname aan de CZ Tilburg Ten Miles toch op een gezonde en prettige manier in beweging te houden, is er straks de CZ Tilburg Ten Miles Challenge. Ren of wandel mee op je eigen parcours, op je eigen tijdstip en in je eigen tempo, dát is het motto van dit virtuele evenement! Aanmelden kan vanaf nu via de website tilburgtenmiles.nl.

De aangeschafte startbewijzen voor de editie van september blijven geldig voor de CZ Tilburg Ten Miles van volgend jaar. De reeds ingeschreven deelnemers hebben hierover per e-mail persoonlijk bericht ontvangen van de organisatie.

Gerelateerde berichten:

  1. Zondag Ten miles met topveld en wegafsluitingen Zondag gaat de 29e editie van de Tilburg Ten Miles...
  2. Inschrijving 30e editie CZ Tilburg Ten Miles van start Donderdag 23 maart 2017 is de inschrijving voor de 30e...
  3. RIBW wil aandacht voor Stigma tijdens Ten Miles RIBW Brabant gaat deelnemen aan de ‘CZ Tilburg Ten Miles’...
  4. Topveld bij vrouwen Ten Miles Er staat een topveld bij de vrouwen tijdens de Ten...
  5. Recordtijd Nageeye tijdens de Tilburg Ten Miles erkend In het eerste weekeinde van september 2017 kwam Abdi Nageeye...

Sport coronacrisisCZ Tilburg Ten MilesKarel StolperRolph Dols

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 10
  • D66 stopt verkennende gesprekken in Tilburg
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes