Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Top-salarissen bij instellingen niet meer hoger dan salaris minister

Paula Anguita Van der Schaaf, donderdag 18 september 2014donderdag 18 september 2014

geld salarisMaandag 15 september bij de behandeling van de Perspectiefnota 2015, bracht de Lijst Smolders Tilburg (LST) een voorstel in om geen subsidie meer te geven aan instellingen die hun bestuurders meer dan €80.000,- per jaar aan salaris betalen.

Raadslid Mieke Heuvelmans (D66) wilde daarop erg graag weten hoe de LST dacht dit idee uit te voeren en waar het bedrag vandaan kwam. “Gaat u deze instellingen ineens geen subsidie meer geven, of gaat u deze mensen ontslaan?” Cees van Dijk (LST) wist dat zelf ook niet precies, maar een salaris van €80.000,- leek hem een prima en riant salaris.

Het voorstel van de LST haalde geen meerderheid van stemmen.

Toch wordt de Lijst Smolders Tilburg (LST) een beetje tegemoet gekomen door de Minister van Binnenlandse Zaken (BZK), zo blijkt uit de Miljoenennota die deze week is gepresenteerd. De WNT (Wet Normering Topinkomens), die is ingevoerd in 2013, wordt vanaf volgend jaar iets strenger. Tot nu toe mogen topbestuurders maximaal het salaris van de minister-president ontvangen (ook wel de Balkenendenorm genoemd). Dit wordt verlaagd naar het salaris van een minister, wat 30% lager ligt op ongeveer €180.000,- (ook wel de Brabantnorm genoemd). Instellingen en organisaties die (voor een deel) gefinancierd worden door de overheid zijn verplicht om deze salarissen openbaar te maken en als er toch hogere salarissen worden betaald, moet ook beschreven worden waarom dat zo is.

Alle organisaties die geld krijgen van de overheid moeten zich voortaan aan deze regels houden, inclusief onderwijs- en cultuurinstellingen en de publieke omroep (NPO en Ster), zorginstellingen en cliëntenverenigingen.

Toch zit en nog wel een gaatje in de nieuwe WNT waardoor de strengere regels te omzeilen zijn. Bonussen, eindejaarsuitkeringen of pensioencompensaties hoeven namelijk niet meegerekend te worden en ook niet openbaar worden gemaakt. Hetzelfde geldt voor gereedschappen, computers, smartphones en tablets, kerstpakketen en etentjes.

Geen gerelateerde berichten.

Economie Onderwijs Politiek BalkenendenormBrabantnormCees van DijkinstellingenLSTMiljoenennotaMinisterie van Binnenlandse ZakenPerspectiefnota 2015topsalaristopsalarissenWet Normering TopinkomensWNT

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes