Zaterdag zacht en nat, zondag koud en buiig

De weersverwachting voor het komende weekeinde: zaterdag zacht en nat, zondag buiig en koud. Op de eerste dag van het weekeinde valt er regen en wordt het zeer zacht tot 16 graden. Zondag daarentegen gaat de regen over in buien en is het fris met 11 graden. Na het weekeinde zijn maandag en dinsdag mooie, maar koude herfstdagen. Zon en wolken wisselen elkaar af en het kwik lig rond de 10 graden. Woensdag is het meest bewolkt en kan er een enkele bui vallen. Donderdag is dan weer droog met een mix van wolken en zonneschijn. Daarna nemen de neerslagkansen toe. Met 10 graden blijft het de hele week fris.

Het belooft een mooie winter te worden, want oktober is één van de warmste ooit geworden sinds 1901. De weerspreuken springen daarop in met “Is oktober warm en fijn, het zal een scherpe winter zijn” of deze “Een warme oktober brengt ons voorwaar, een zeer koude februaar”. Nu maar afwachten of de weergoden dit gaan waarmaken. Het wordt in ieder geval nu al kouder met volgende week zelfs lichte vorst in de nacht.

Toen november gisteren begon was het nog steeds zacht met ruim 14 graden in Tilburg. Die dag begon met veel zonneschijn wat tot aan het begin van de middag duurde. Daarna kwam de bewolking en dat hielden we ook de hele donderdag. Soms kwam de zon er vandaag door, maar dat bleef beperkt tot een uurtje.

Vervolgens viel in de middag uit die bewolking wat regen en met 13 graden was het minder zacht. Ook aan het begin van de avond vielen er nog enkele buien. Het waren de laatste wat daarna krijgen we opklaringen die de temperaturen flink laten dalen tot zo’n 6 graden in de nacht. Als het helemaal helder wordt is zelfs vorst aan de grond mogelijk. Doordat de lucht veel vocht bevat kan er gemakkelijk mist en nevel ontstaan. Rond acht uur vanavond werd in Twenthe al dichte mist waargenomen.

De vrijdag begint dan in een grijze wereld met nevelig weer wat overgaat in laaghangende bewolking. Deze kan best hardnekkig zijn, waardoor pas in de middag de zon doorbreekt. Met een graad of 12 zet de daling van de temperatuur verder in. Bij dit alles staat er een zwak tot matige zuid tot zuidwestenwind.

In de avond houden we de afwisseling van wolken en opklaringen, maar in de nacht neemt de bewolking toe door de nadering van een neerslaggebied dat zaterdag over onze regio zal trekken. Met een zuidelijke wind wordt ineens zeer zachte lucht aangevoerd waardoor het zo’n 16 graden kan worden.

Maar zodra de neerslag voorbij is komt de aanvoer van koude lucht weer terug met als gevolg dat het op zondag maximaal een graad of 11 zal worden, wat overigens normaal is voor begin november. De dag begint nog met wat regen gevolgd door buien in de middag. Tussendoor zien we af en toe de zon. De wind draait op het einde van de dag van west naar noordwest en het kwik zakt steeds verder weg. Een hogedrukgebied voor de kust van Portugal, dat zich uitstrekt tot over de Britse Eilanden, zorgt daarvoor.

Deze schuift maandag richting België en daar profiteren we optimaal van. Zowel de maandag als dinsdag verlopen droog, waarbij zon en wolken elkaar afwisselen. Maar we komen wel in koude lucht terecht. De middagtemperaturen liggen rond de 10 graden en in de nacht kan het op anderhalve meter tot de eerste vorst van het seizoen komen.

Op woensdag trekt het hogedrukgebied zich even terug en komt er meer bewolking opzetten, waaruit een enkele bui kan vallen. Vervolgens komt het hogedrukgebied weer terug en nestelt zich voor de kust van Frankrijk. Hierdoor houden we de noordwestelijke stroming en blijft het fris voor de tijd van het jaar. Wel nemen de neerslagkansen op het einde van de week steeds meer toe.

Geef een reactie