Zeker 600 mensen worden nog dit jaar aan een baan geholpen

Hamming: "Zeker 600 mensen aan een baan helpen met de maatregelen"

Het college van B&W heeft besloten om extra moeite te doen om dit jaar een flink aantal mensen weer aan het werk te krijgen.

De gemeente wil vanaf juni ruim 560 mensen begeleiding bieden, zodat zij zo snel mogelijk een reguliere baan vinden. Hiermee wordt voorkomen dat deze mensen een uitkering nodig hebben. Ongeveer 80 à 100 mensen hebben een meer persoonlijk en intensievere begeleiding nodig en zullen daarvoor een ‘casemanager’ toegewezen krijgen. Het gaat daarbij om mensen die in het verleden agressief en intimiderend gedrag hebben vertoond, en om dak- en thuislozen. De casemanagers gaan hiervoor intensief samenwerken met het Veiligheidshuis, politie en justitie. Tot slot wil de gemeente het project MOM@Work dat nu al draait in de Kruidenbuurt en Groenewoud, uitbreiden naar Stokhasselt en de andere impulswijken. MOM@Work brengt werkgevers en werkzoekenden in de wijk bijeen en heeft het laatste jaar goede resultaten geboekt. De verwachting is dat dit voor 40 mensen betekent dat zij regulier werk zullen vinden. Verder wordt in september in alle impulswijken een banenmarkt georganiseerd.

Wethouder voor Werkgelegenheid en Sociale Zaken, Jan Hamming: “De maatregelen kunnen direct ingezet worden en leveren direct resultaat op, dus we kunnen mensen gelijk aan een baan helpen. De verwachting is dat we met de extra inspanning zeker 600 mensen aan een baan kunnen helpen”.

Geef een reactie