De weersverwachting voor deze week: aanhoudend zacht tot wel 16 graden op dinsdag. Daarna dalend tot 11 graden in het weekeinde. Dinsdag wordt de mooiste dag van de week met alleen maar zonneschijn en sluierbewolking. De gehele week blijft het droog met uitzondering van de woensdag als een regengebied over Brabant trekt. De dagen erna blijft het bewolkt tot het einde van de week, want in het weekeinde neemt de kans op neerslag flink toe.
Dit weekeinde zou somber verlopen met alleen maar wolken, maar niets was minder waar. Gisteren (zaterdag) was een dag om door een ringetje te halen. De zon scheen uitbundig en alleen in de middag kwamen wat wolkjes langs. De temperatuur steeg in het midden van Brabant naar ruim 13 graden en dat is nog steeds veel te zacht voor deze van het jaar. Afgelopen donderdag en vrijdag bleef het kwik nog onder de 10 graden en dat is wat normaler. Deze zondag is prachtig begonnen met veel zonneschijn. Er zal wel wat meer bewolking zijn dan op zaterdag, maar dat mag de pret niet drukken. Met een temperatuur die opnieuw richting de 13 graden gaat en waarbij het droog blijft is het dus een mooi weekeinde geworden, ondanks de eerdere verwachtingen. Dat betekent dat ook dit tweede novemberweekeinde zeer zacht is verlopen. Vorige week werden zelfs alle dagrecords verbroken met 18 tot 20 graden, maar dat gaat nu niet gebeuren.
Maandag en dinsdag zetten het mooie en rustige zachte weer van het weekeinde voort. De temperatuur gaat zelfs verder omhoog tot een graad of 16. De week begint met een meest bewolkte maandag, waaruit zelfs nog wat gedruppel uit kan vallen. Het stelt allemaal niet veel voor, want al snel verschijnen er opklaringen en wordt het een mooie najaarsdag met een afwisseling van wolkenvelden en zon. Dinsdag zal de mooiste dag van de week worden met alleen maar zonnige perioden bij een temperatuur van zo’n 15 tot 16 graden. Er schuift wel steeds meer sluierbewolking over ons, maar de zon schijnt daar gewoon doorheen. In de avond en nacht neemt de bewolking vanuit het westen toe en gaat het regenen. Op woensdag trekt deze regenzone verder over onze regio en omdat het een koufront betreft zakken de temperaturen zodra de neerslag voorbij is getrokken. Het wordt iets frisser, maar de kwikstanden laten nog steeds waarden zien die hoger zijn dan het langjarig gemiddelde.
Het weerbeeld van de komende week wordt bepaald door één grote depressie met het centrum voor de kust van Ierland en deze blijft daar tot met vrijdag rondcirkelen. Op woensdag zakt de depressie wat verder naar het zuiden en krijgen wij te maken met neerslaggebieden die over ons heen trekken. Op donderdag en vrijdag is het dan weer droog omdat het lagedrukgebied zich terugtrekt richting Ierland. Maar in de loop van vrijdag gaat de depressie aan de wandel en schuift richting Frankrijk waar het op zondag aankomt. Dit is voor ons zo dichtbij dat we een regenachtig weekeinde kunnen verwachten. Maar omdat de wind uit het zuiden tot zuidoosten komt houdt de aanvoer van zachte lucht aan.
Recente reacties