Na 25 jaar het Leijpark als locatie verhuist Festival Mundial naar het centrum van Tilburg: de Spoorzone. Mundial organiseert daar een volledig driedaags evenement met muziek, maar ook met dans, (straat)theater en circus.
De Spoorzone met haar 75 hectare ziet Mundial als een inspirerende omgeving die volop nieuwe kansen en mogelijkheden biedt om het Festival Mundial nieuw elan te geven. De voormalige NS werkplaats in het centrum van de Spoorzone is vanwege de historische ontwikkeling, bouwhistorische kwaliteiten en omvang van het gebied van belangrijke cultuurhistorische betekenis voor Tilburg. Het gebied heeft al een lange geschiedenis en is na het vertrek van NS/Nedtrain nu beschikbaar gekomen om gebruikt te worden. Festival Mundial erkent de meerwaarde die de Spoorzone heeft.
Festival Mundial wordt hiermee een grootstedelijk festival van Nederland met nieuwe genres en vormen en waar niet-westerse cultuur zich kruist met de gevestigde genres. Het draait om samenwerking met de partijen achter De Smederij 013, met de Hall of Fame, met de Bazouq, met andere organisaties gevestigd in de Spoorzone en met de gemeente Tilburg.
Mundial bouwt de komende jaren verder op de fundamenten die zij in de afgelopen 25 jaar heeft gelegd. De ambitie van Mundial is het creëren van een hoogwaardig artistieke programmering met een groot publieksbereik. Dat wil het festival bereiken door uitwisseling te laten plaatsvinden tussen verschillende disciplines en met diverse tradities en tussen verschillende organisaties die samen gaan programmeren.
Recente reacties