Gemeente koopt ‘Van Beurden’ op Van Gend & Loosterrein

Update, maandag 2 februari 12.30 uur.
Een woordvoerder van de gemeente heeft laten weten dat dit besluit nog niet door het college is genomen en per abuis afgelopen vrijdag is gepubliceerd.
We hadden oorspronkelijk besloten om dit artikel te verwijderen. Echter, gezien de vele klachten van lezers over dit besluit hebben we besloten om het bericht met deze update weer online te zetten.

Onze excuses voor het ongemak.

De Redactie

Foto van 'railtrash,jalbum.net'
Foto van ‘railtrash,jalbum.net

De gemeente Tilburg is in december akkoord gegaan met de aankoop van het perceel ‘Van Beurden’ op het uiterst westelijke gedeelte van het Van Gend & Loosterrein. Vrijdag 30 januari heeft de gemeente dit besluit gepubliceerd op haar website.

De koopsom bedraagt €750.000,- waarvan de provincie Noord-Brabant de helft betaalt. De verkoper krijgt niet de gehele verkoopsom ineens. De laatste 200.000 euro krijgt hij pas als de vervallen bebouwing op het perceel sloopt en de grond goed is schoongemaakt.

De gemeente wilde dit perceel graag kopen omdat het Van Gend & Loosterrein een stadspark met vrijetijdsvoorzieningen (leisuremogelijkheden) moet worden. Dit stuk grond was het laatste dat nog geen eigendom van de gemeente Tilburg was.

Geef een reactie