Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Hittegolf komt eraan

Weerman Jean-Paul Korst, donderdag 17 juli 2014
Heet weer ook bij het stads-strand aan het Wilhelminakanaal
Heet weer ook bij het stads-strand aan het Wilhelminakanaal

Weerbericht door Jean-Paula KorstDe weersverwachting voor het komende weekeinde: extreem warm op zaterdag met 36 graden. Vanaf zondag krijgen we te maken met een reeks van onweersbuien, maar omdat de temperatuur boven de 25 graden uitkomt is de eerste hittegolf in onze regio een feit. Ook na het weekeinde blijft het zomers warm (26 tot 27 graden) en dat betekent dat de hittegolf de gehele week aanhoudt en wellicht nog langer.

Maandag overheerst de bewolking, maar op dinsdag en woensdag zijn er perioden met zon. Donderdag daarentegen is het onweersachtig met een reeks van buien, maar voor afkoeling gaat dat allemaal niet zorgen.


We gaan een warme zomerse periode tegemoet die minstens tien dagen gaat duren en wellicht nog langer. Morgen beginnen de Hondsdagen en daarmee ook de warmste periode van het jaar. Het ziet er dus naar uit dat het weer zich hier helemaal aan gaat houden. De eerste dagen zullen de heetste worden met tropische temperaturen en daarna zakt het kwik naar zo’n 26 tot 27 graden dat de gehele volgende week aanhoudt. Af en toe komen er onweersbuien voorbij, maar dat mag de pret niet drukken. De schoolvakanties zijn nu ook begonnen en net als vorig jaar hebben deze een geweldige start. Toen hadden de kinderen bijna zes weken mooi en warm zomerweer. Wie weet hoe lang dit gaat duren.

De zomer gaf deze maand al wat speldenprikjes af met als hoogtepunt de 4e toen het rondom Tilburg 31 graden werd. Vandaag werd het in Gilze-Rijen maximaal 29,5°C en in Berkel-Enschot werd de tropische grens net overschreden met 30,1°C. Bij dit alles was het op deze donderdag niet altijd zonnig. We begonnen met zwaar bewolkt weer gevolgd door een afwisseling van wolken en zonneschijn. Inmiddels is er op deze avond geen wolkje meer te bekennen en was het om 20.00 uur zelfs nog 28 graden! Ook de komende nacht blijft het helder en zakt de temperatuur tot een graad of 17.

De vrijdag zal zeer warm tot heet verlopen. Het is zonnig, waarbij in de loop van de middag wat hoge bewolking zal verschijnen. Voor de temperatuur maakt dat allemaal niet uit en gaat als een raket omhoog naar de 33 graden. Bij dit alles staat er een zwakke zuidoostenwind, kracht 2. Met deze kwikstanden wordt het de warmste dag van het jaar tot nu toe, maar op zaterdag wordt dat record meteen gebroken. De laatste weerkaarten laten namelijk temperaturen zien van 35 tot 36 graden in het midden van Brabant.

Maar zulke kwikstanden kan de atmosfeer niet aan en gaat onmiddellijk reageren. Dat uit zich in een toename van de luchtvochtigheid met de vorming van stapelwolken in de middag en avond. Boven Frankrijk zien we namelijk enorme onweerscomplexen ontstaan die onze kant op komen. Plaatselijk kan er in de nacht al een onweersbui vallen. Op zondag krijgen we bezoek van steeds meer onweersbuien die in de ochtend al kunnen vallen. Deze kunnen behoorlijk pittig zijn en veel neerslag met zich meebrengen.

Een echte afkoeling leveren die buien overigens niet op, want de thermometer zakt niet verder dan 28 graden op zondag. Aangezien het er naar uitziet dat het in onze regio ook op vrijdag en zaterdag tropisch wordt en zondag zomers warm van minstens 25 graden, krijgen we de eerste hittegolf in onze regio. Om dit kunnen bereiken moet we 5 zomerse dagen achtereen hebben, waarvan er 3 tropisch zijn. Op zondag zal dit bij ons dan een feit zijn. Aangezien de dagen erna de temperaturen boven de 25 graden blijven, houdt de hittegolf rondom Tilburg gewoon aan. Wellicht is dit voor de Tilburgse Kermis iets te warm die morgen van start gaat.

Na het weekeinde zakt de temperatuur verder en blijft rond de 27 graden hangen. Na zulke hitte in het weekeinde zou je kunnen zeggen dat het wat ‘frisser’ gaat worden. Maandag wordt een tegenvallende dag omdat de bewolking overheerst. In de middag komt de zon er even door en wordt het meteen warm. Het blijft wel droog. Op dinsdag en woensdag wisselen wolken en zon elkaar af en ook dan valt er geen druppel. Pas vanaf donderdag kunnen we weer een aantal onweersbuien verwachten. Maar ook deze keer zal het geen afkoeling geven en blijft het zomers warm. De laatste weerkaarten geven aan dat dit wel eens tot het einde van de maand zal duren

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer De Tilburgse KermishittegolfjuliTropisch warmweersverwachting

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Vernieuwing Veldhovenring en Wilhelminapark noordzijde vrijdag 17 april 2026
  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Groot onderhoud Erasmuslaan en omgeving donderdag 16 april 2026
  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes