Traditiegetrouw staan vandaag, dinsdag 17 februari 2015, de laatste dag van het carnaval in Kruikenstad, de kleine kruiken in de belangstelling. Nadat afgelopen zondag d’n Opstoet voor de grote kruiken en kruikinnen is geweest, waar zo’n 200.000 bezoekers op af zijn gekomen, vertrekt vandaag om 13:30 uur vanaf het Willemsplein d’n Kènderstoet.
D’n Kènderstoet heeft ook als thema: ‘We gòn wir bombezjoere’ en er gaan ruim 300 kruikjes in de leeftijdcategorie van 4 tot en met 15 jaar in een kleurrijke Kènderstoet richting de kruikenzeiker op d’n Heuvel. De Kènder doen mee in verschillende categorieën: Allêenig, Meej zen tweeje, Minitroepe, Klèèn troepe, Grôote troepe en Knòtsgrôote troepe. Deze stoet zal traditioneel muzikaal worden ondersteund door de vele dwèlorkesten die kruikenstad telt. Op d’n Heuvel volgt direct na afloop van d’n Kènderstoet de officiële prijsuitreiking.
Direct na de Kènderstoet gaat ook het BoelieKroelieFist van start op het Piusplein. Vanaf 15:00 uur start dit feest voor de kleine Kruiken. DJ Ron verzorgt de muziek samen met Bart Schuermans. Ook is er een meet and greet met Tjeuke, Bollie d’n Zotte Olifant en Winnie de Poeh. Daarnaast worden er dansworkshops en een circusvoorstelling gehouden. En er zijn gratis pannenkoeken te verkrijgen die versierd mogen worden.
Vanavond komen de grote kruiken weer aan bod, want dan maken alle kruiken en kruikinnen zich op voor het Sebiet, de afsluiting van Carnaval 2015. Tijdens het Sebiet zal ook het thema voor het Carnaval van volgend jaar bekend worden gemaakt.
Recente reacties