Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Overgang naar een warm slotstuk van de zomer

Weerman Jean-Paul Korst, zondag 18 augustus 2013

weerberichtWat een geweldige zomer is dit toch. Nadat juni koel is verlopen, met af en toe een speldenprik van de zomer, maakte juli en augustus het gehele seizoen goed. En dat nog wel tijdens de vakantie, mooier kan het eigenlijk niet. Maar bereid je maar voor, want er komt nog een prachtig slotstuk aan van deze zomer.

P1260547Vanaf aanstaande woensdag tot en met de laatste dag van augustus krijgen we opnieuw een periode met warm zomerweer. Na de tweede hittegolf in onze regio (5 augustus) was het weer aan het kwakkelen en wist niet zozeer wat het moest doen. Temperaturen lagen de ene dag boven de 25 graden en de dag erna was het amper een graad of 20. Zo zagen we het afgelopen vrijdag plotseling 29 graden worden in de binnenstad van Tilburg, terwijl dagen ervoor de grens van 25 graden zelfs niet gehaald werd. Ook viel er vanaf 11 augustus elke dag neerslag.

Zo ook dit weekeinde, en morgen (maandag) kunnen we eveneens een aantal buien verwachten. Op dinsdag komt de atmosfeer tot rust en zijn we de komende periode van zowel de neerslag als van het onstabiele weer af. Het wordt namelijk mooi rustig zomerweer zonder hitte, want de temperaturen schommelen rond een graad of 25. Dat het ook zo lang zomerweer blijft komt door een klassiek voorbeeld in de meteorologie: de samenvoeging van twee hogedrukgebieden waardoor het vaak op een plek blijft liggen.

Op maandag zien we deze hogedrukgebieden ontstaan: één voor de kust van Frankrijk en één boven Rusland. Al in de loop van dinsdag smelten ze samen tot een langgerekt hogedrukgebied. Op het einde van de week schuift deze door naar Scandinavië. Dan verandert meteen ook de windrichting en komt steeds meer uit het oosten. Dat is het sein voor de aanvoer van warme lucht van rond de 28 graden in het weekeinde. Waarschijnlijk is dat ook de hoogste temperatuur, want de dagen erna zakt het kwik naar zo’n 24 tot 25 graden. Tevens wordt met die oostenwind droge lucht aangevoerd, waardoor de zonnige perioden overheersen met af en wat wolkenvelden.

Op vrijwel alle dagen blijft het droog, alleen kan het bij het bereiken van de hoge temperaturen op het einde van de dag wel een plaatselijke bui vallen.

Heerlijk!!

weerspreuk2011jpgIn augustus lange dauw,
blijft de hemel schoon en blauw.

Komen de vissen in de zomer naar boven,
dan is er schoon weer te beloven.

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer augustushittegolfhoge drukgebiedWeerspreukenzomer

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 9
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 10
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT
  • Robert Van Rossem op Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • Harry Bouland op Expositie ‘Licht’ werpt een nieuwe blik op de Tilburgse Kunstkring

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026
  • Groot onderhoud Mahoniestraat en omgeving vrijdag 3 april 2026
  • Denk mee over de toekomst van Oud-Zuid vrijdag 3 april 2026
  • Vernieuwen speelplekken in Biezenmortel, denk mee! vrijdag 3 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes