Aanstaande donderdag 7 oktober 2010 gaat het vijfde internationale Playgroundsfestival in Poppodium 013 van start. Tijdens het Playgrounds Digital Arts festival, zoals het officieel heet, komt de nieuwste audiovisuele en digitale kunst naar Tilburg toe. Playgrounds is een internationaal platform voor alle professionals die in de digitale media werkzaam zijn. Er komen sprekers, er zijn speciale vertoningen van films en er worden ook prijzen uitgereikt.
Een van de speciale gasten is Pierre Coffin. Hij is één van de regisseurs van de 3D animatiefilm ‘Despicable Me’ en introduceert die film tijdens de speciale Nederlandse voorpremière in bioscoop MustSee. De film wordt om 19:15 uur vertoont was een groot succes in de Verenigde Staten waar de film meer dan 230 miljoen dollar opbracht. Reserveren kan hier. Tevens geeft Coffin een donderdagmiddag in 013 0m 16:45 uur een lezing waarin hij ingaat op zijn werk als regisseur en animator.
Ook Rex Crowle komt naar Tilburg. Hij is grafisch ontwerper en animatieregisseur en is bekend door zijn bijdrage aan videogames als Little Big Planet, Fable en Black & White. Daarnaast animeert hij TV programma’s voor Disney en de BBC. Het festival duurt tot en met vrijdag en speelt zich ook op andere locaties af. Een compleet programma is op de website te vinden
1 reactie
Voeg die van jou toe →