Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

20 procent minder klanten bij voedselbank Tilburg

Roland Samuëls, zaterdag 30 augustus 2014zaterdag 30 augustus 2014

Harry KiwitzBij de voedselbank in Tilburg is het aantal klanten voor het eerst in jaren gedaald naar 420 kratten voedsel per week, dat is twintig procent minder dan begin januari. Dat meldt Harry Kiwitz voorzitter van de Stichting Tilburgse Voedselbank. De Tilburgse voedselbank heeft geen verklaring voor de plotselinge daling omdat er volgens hem ook signalen zijn dat de armoede nog steeds toeneemt.

Kiwitz heeft begrepen dat ook bij andere voedselbanken in Nederland het aantal cliënten daalt. In de provincie Noord-Brabant daarentegen is het aantal mensen dat gebruik maakt van voedselbanken redelijk gelijk gebleven. Met uitzondering van Tilburg, zijn ook het aantal cliënten dat gebruik maakt van de voedselbank in Bergen op Zoom en Roosendaal met 8 tot 9 procent gedaald.

Geen gerelateerde berichten.

Armoede Burgerkracht Sociaal en samenleving Wonen en wijken Bergen op ZoomHarry KiwitzRoozendaalStichting Tilburgse VoedselbankTilburgse voedselbankVoedselbank

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Reacties (7)

  1. René van Krugten schreef:
    donderdag 25 februari 2016 om 21:36

    Ik was erg geholpen met de Voedselhulp,tot we nieuwe criteria kregen…..hadden we iets van 9 euro teveel…
    inmiddels ben ik weer alleenstaand en krijg via de Bewindvoerder 50 euro per week….dat is niet alleen je voeding maar ook kleding,persoonlijke verzorging,schoeisel,af en toe de kapper (zwart) schoonmaakmiddelen en onderhoud woning ….
    Dus ik zal nog eens, na 3 jaar, contact met IMW opnemen of ik inmiddels weer in aanmerking kom…..
    Dan heb ik ook nog een hond die moet eten dus het is hier geen vetpot

  2. ozzy menlow schreef:
    maandag 1 september 2014 om 17:35

    het is inderdaad vreemd want de armoede stijgt , het aantal bijstand aanvragen stijgt dus zou je zeggen dat ook bij de voedsel bank de vraag zou stijgen ipv van dalen. natuurlijk is een daling in het voordeel van iedereen want dat zou ook een eind aan de problemen van de gezinnen zijn maar de praktijk laat iets heel anders zien.
    recentelijk is wel de toelating eis veranderd van de voedsel bank dat een verklaring zou kunnen zijn voor de daling.

  3. rachel schreef:
    zondag 31 augustus 2014 om 12:37

    helemaal met de andere dames eens, de regels zijn zo veel strenger geworden. Maar de ruimte die de voedselbank krijgt van de overheid om mensen toe te laten is ook bekort.
    Echter voordat de financiele hulpverlening daadwerkelijk start ben je al gauw anderhalf jaar verder. komt met 3 of 4 kinderen als weduwe/alleenstaande vrouw niet aan een baan ; als je daar al de tijd voor kunt vinden zonder je blauw te moeten betalen aan kinderopvang
    Die overigens ook niet meer zomaar vergoed word door de sociale dienst maar alles wat je verdient in je zuur verloren tijd die je kids dan zonder jou moeten stellen, trekken ze wel van je uitkering af.
    Echter met oproep contracten en wisselende uren per maand. schiet je er mooi in, als je de ene maand wel veel kunt werken en de andere maand niet. Inhoudingen bij de soos vinden namelijk plaats in de volgende maand en zit je dus regelmatig met een te kort en daal je nog verder af in het financiële dal. er zou fundamenteel iets moeten veranderen want waarom zou men willen gaan werken als je er financieel slechter voor komt te staan door allerlei kromme regel en wetten. Ik snap het wel dat men thuis blijft te zitten. Dus als je na 3 jaar nog geen baan hebt en financieel geen verbetering hebt kunnen laten zien lig je er idd uit met de nieuwe regelgeving en kun je het vervolgens bekijken. waar de dreiging van afsluitingen en uithuis-zettingen weer opdoemen want de kinderen zullen moeten eten hoe dan ook. en sociale deelneming in de maatschappij is net zo belangrijk maar daar praten we hier dan niet eens over. Nee dan hebben we het over: wakker liggen hoe je het de laatste week van de maand weer voor elkaar moet krijgen om de kinderen voldoende drinken, fruit en eten mee te kunnen geven naar school en te zorgen voor een goed ontbijt want met een half gevulde maag is het slecht concentreren en moeilijk presteren. Maar ja voor velen blijft armoede een abstract begrip[ terwijl het dichterbij ligt dan men denkt. ook is het relatief want ik voel mij rijker met mijn kids dan al die mensen die gewoonweg denken dat armoede hier oin nederland niet bestaat of nog steeds denken dat het wel meevalt.

  4. Joost van DAT schreef:
    zaterdag 30 augustus 2014 om 23:05

    Armoe is nog steeds aan het toenemen, dus de daling moet een andere oorzaak hebben! Bijvoorbeeld bestandsherziening of andere toelatingseisen? Interessant is of er ondanks de afname toch nog nieuwe klanten bij zijn gekomen!

  5. petra schreef:
    zaterdag 30 augustus 2014 om 22:14

    De voedselbank regels zijn strenger geworden. Steeds minder vaak word je voedselbank pas verlengd
    Als je langer dan drie jaar voedselbank krijgt dan word je zonder pardon eruit gezet. Ook moeten ze alles van je weten. Iedere maand moet je je over alles verantwoorden. Nee voedselbank is voedselbank niet meer. En dan doen ze net of ze verbaast zijn dat er een daling is van 20%. Moeten ze eens een keertje aan de mensen vragen waarom. Gewoon omdat je het vaak niet meer krijgt. Zelfs al heb je 5 euro teveel volgens hun norm dan krijg je het al niet meer. Geloof me maar dat heel veel gezinnen de voedselbank wel degelijk kunnen gebruiken maar toch niets krijgen. Ze laten mensen in de kou staan. Mensen die de mensen van de voedselbank moeten screenen zijn vaak niet geschikt of te jong geen inzicht hier kan ik echt boos om worden. Pfff 20 maar niet vrijwillig. De regels zijn zo dik aangescherpt dat er 20 % niet meer in aanmerking komt.Dit moest ik even kwijt. Gezinnen met veel kinderen gescheiden worden zonder pardon buiten de voedselbank gezet. Sorry U loopt al drie jaar hier en er zit geen verbetering in. Ja maar ik heb 6 kinderen en niemand geeft me een baan. Tja mevr. daar kan ik niks aan doen. Of mevrouw U komt niet in aanmerking U zit 5euro boven de norm ook geen voedselbank meer. U sport dat mag niet van de voedselbank als u dit abonnement niet opzegt krijgt u niets meer. Ja.maar dat is mijn sociale contact en kost maar 10 euro. Dan krijgt U geen voedsel pakket meer. Zo gaat dat. Zo komen ze aan die 20%.

  6. patricia schutte schreef:
    zaterdag 30 augustus 2014 om 21:55

    Ik kan begrijpen dat voedselbank tilburg klantendaling heeft
    Als ze klanten gezinnen zwaar gedupeerd aan de kant zetten terwijl we ze op dat momend het harste nodig had naar ik een van de gedupeerde van pieter de kok met me schuld naar 145, 000 ben gegaan kreeg ik een schop naar van de voedselbank waar ik gelukkig bewijs van heb heb het namelkjk gefilmt

  7. angelique schreef:
    zaterdag 30 augustus 2014 om 21:55

    Ja daar kunnen ze trots op zijn maar niet heus want bepaalde mensen die door een bewindvoerder in de shot zijn gekomen worden gewoon keihard geweigerd .
    nou wees dus maar trots op je 20% minder !!!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Jos De Graaf op Eerste Tilburgse Poppenkastfestijn: “Vanaf nu een jaarlijkse traditie”
  • Toine van den Hout op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Voltstraat e.o. blauwe aders: stand van zaken dinsdag 21 april 2026
  • Opening Stadspark Oude Dijk uitgesteld dinsdag 21 april 2026
  • Vernieuwing Veldhovenring en Wilhelminapark noordzijde vrijdag 17 april 2026
  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Groot onderhoud Erasmuslaan en omgeving donderdag 16 april 2026
  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes