Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Thema Boekenweek: Eerste liefde – met Marieke Lucas Rijneveld

John Geerts, maandag 21 maart 2022maandag 21 maart 2022

De 87ste Boekenweek, van 9 tot en met 18 april 2022,  is een ode aan de eerste liefde. Dit jaar schrijft Marieke Lucas Rijneveld het Boekenweekessay en is hij op donderdag 14 april 2022 een van de gasten bij de Bibliotheek LocHal tijdens een boekenweekprogramma waar alles in het teken staat van ‘eerste liefdes’.

Samen met Books 4 Life Tilburg organiseert de Bibliotheek LocHal op 14 april vanaf 19.30 uur een avond ‘gevuld met liefde’. Wat gebeurt er eigenlijk met je als je verliefd wordt, bent of bent geweest? Dr. Roos Slegers, als filosoof verbonden aan Tilburg University, geeft over vragen als deze een korte inleiding, getiteld ‘Liefde is een vreemde ziekte’.

Aansluitend zal auteur Marieke Lucas Rijneveld worden geïnterviewd door Leonoor van Dam, collectioneur bij de Bibliotheek Midden-Brabant en presentator van het programma ‘360⁰ Boeken’ op Omroep Tilburg.

Marieke Lucas Rijneveld   Foto: Keke Keukelaar

Marieke Lucas Rijneveld: “Toen ik werd gevraagd voor het Boekenweekessay, maakte ik een vreugdedansje om mijn schrijftafel. Wat een heerlijkheid en wat een enorme eer om dit te mogen doen! En wat een feest om dit avontuur aan te mogen gaan samen met mijn zeer gewaardeerde collega Ilja Leonard Pfeijffer. Bij het horen van het thema Eerste liefde, wist ik meteen waar ik het essay aan wilde wijden. Ik wil de liefde vieren, in al haar facetten, in al haar verschijningen!”

Het interview wordt afgesloten met een muzikale verrassing voor Marieke Lucas Rijneveld door zanger en muzikant Paul Zoontjens. Hij werd in het kader van ‘Books Rock’ uitgedaagd om een nummer te schrijven geïnspireerd op de roman ‘Mijn Lieve gunsteling’ van Marieke Lucas Rijneveld. Na deze muzikale ode is er gelegenheid om bij de boekenstand van Boekhandel Livius de Zevensprong een van de boeken van Marieke aan te schaffen. Marieke is daarbij aanwezig om persoonlijk jouw boek te signeren.

De boekenkraam van Books 4 Life is dan ook te bezoeken. Zij verkopen tweedehands boeken die er dikwijls als nieuw uitzien voor zeer aantrekkelijke prijzen. De opbrengst gaat naar goede doelen. Deze boekenkraam is ook nog op 15 en 16 april in de LocHal te bezoeken.

Het programma op 14 april is van 19.30 tot 21.00 uur. De toegang is gratis maar inschrijven via Eventbrite is verplicht. Kijk voor meer info op www.bibliotheekmb.nl/Boekenweek.

Marieke Lucas Rijneveld debuteerde in 2015 met de dichtbundel Kalfsvlies, die onder andere werd bekroond met de C. Buddingh’-prijs voor het beste poëziedebuut, en in Spaanse, Italiaanse en Duitse vertaling uitkwam. In 2019 verscheen de bundel Fantoommerrie, die bekroond werd met de Ida Gerhardt Poëzieprijs en eveneens in het Italiaans en Duits werd vertaald.
In 2018 publiceerde Rijneveld het romandebuut, De avond is ongemak. Het boek oogstte uitzonderlijk veel lof. De vertaling verschijnt in 39 landen. The Discomfort of Evening, in vertaling van Michele Hutchison, werd bekroond met de International Booker Prize 2020. In datzelfde jaar verscheen de wederom bejubelde roman Mijn lieve gunsteling, die op de shortlist van de Libris Literatuur Prijs stond en de F.Bordewijk-prijs toegekend kreeg. Inmiddels heeft deze roman zijn weg gevonden naar 14 andere taalgebieden. Begin 2022 verschijnt de dichtbundel Komijnsplitsers en in maart 2022 tekent Rijneveld voor het Boekenweekessay, Het warmtefort waarin het Boekenweekthema Eerste liefde een belangrijke rol speelt.

Gerelateerde berichten:

  1. Boekenweek 10 maart van start met Natuur als thema Het thema van de 83ste Boekenweek, die zaterdag 10 maart...
  2. Boekenweek 2017: ‘Verboden vruchten’ Vanaf zaterdag 25 maart 2017 tot en met zondag 2...
  3. Tiltfestival sluit boekenweek af Op de afsluitende zaterdag 30 maart 2019  van de Boekenweek...
  4. Klooster Zusters van Liefde We zien hier het oudste gedeelte van het klooster van...
  5. Kloosterwandelingen naar de Zusters van Liefde Het TijdLab (dat is een samenwerking van de Bibliotheek LocHal...

Cultuur Bibliotheek LocHalboekenweekprogrammaBooks 4 Life TilburgEerste LiefdeMarieke Lucas RijneveldPaul Zoontjens

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Frans Couwenberg op Tilburg for Global Goals in muurschilderingen
  • Toon Oomen op Tilburg for Global Goals in muurschilderingen
  • Jos De Graaf op Eerste Tilburgse Poppenkastfestijn: “Vanaf nu een jaarlijkse traditie”
  • Toine van den Hout op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Uitnodiging inloopavond openbare ruimte Kindcentrum Zuiderpark woensdag 29 april 2026
  • Uitnodiging buurtbezoek woensdag 29 april 2026
  • Dodenherdenking in het Vrijheidspark bij Factorium dinsdag 28 april 2026
  • Opening Stadspark Oude Dijk uitgesteld dinsdag 21 april 2026
  • Voltstraat e.o. blauwe aders: stand van zaken dinsdag 21 april 2026
  • Vernieuwing Veldhovenring en Wilhelminapark noordzijde vrijdag 17 april 2026
  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes