Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Koude afsluiting van november

Weerman Jean-Paul Korst, donderdag 27 november 2014

Weerbericht door Jean-Paula Korst11-23-2014-November-beuk-Besterd-HerfstDe weersverwachting voor het komende weekeinde: dalende temperaturen en veel zon. Op zaterdag is het nog een graad of 8, maar op zondag amper 4 graden. In de ochtenden gaat het licht vriezen. Na het weekeinde houden we nog even de eerste winterprik vast, maar vanaf woensdag is het voorbij. De bewolking neemt dan toe en de temperaturen gaan omhoog richting de 10 graden op het einde van de week. Ook neemt de kans op neerslag toe.
Vorige week donderdag (20 november) was het de koudste dag tot dan toe met maximaal 8,8°C, maar langzaam werd het kouder en kouder. Zo werd het gisteren (woensdag) al 6,7° in Berkel-Enschot en het ziet er naar uit dat het op de allerlaatste novemberdag het koudst wordt met slechts een graad of 4. Ook koelen de nachten steeds verder af, vooral als het helder wordt. En dat zagen we in de vroege ochtend van 25 november gebeuren. Met uitzondering van het noordwesten en langs de kustgebieden had het overal in het land gevroren. Het koudst was het in onze provincie. Zo meldde Woensdrecht -3,5°C, Volkel -2,2°C, Gilze-Rijen -1,9°C en in Eindhoven dook het kwik in de thermometer tot -1,7°C. Het was flink krabben geblazen, want aan de grond vroor het allemaal nog harder. In Volkel was er bijna sprake van matige vorst met -4,9°C. Ik hoop dat je aan deze temperaturen een beetje gewend begint te raken, want begin volgende week zal december daarmee starten.

Zover is het nog niet en zijn we inmiddels alweer in zachte lucht beland op deze miezerige en sombere donderdag. Van tijd tot tijd viel er lichte regen en de zon werd niet waargenomen. De temperatuur liep nog op naar de 9 graden en bij dit alles stond er een zwakke oost tot zuidoostenwind, kracht 2. Deze avond blijft het nog wat motregenen, maar vannacht wordt het droog en verschijnen er wat opklaringen. Door alle vochtigheid kan er wat nevel ontstaan bij temperaturen die in de nacht naar 5 graden dalen. Op vrijdag zijn we van alle neerslag af en breekt overal de bewolking. Wat we dan overhouden is een prachtige herfstdag die veel zon zal opleveren met af en toe wat wolken. Het is bijzonder zacht, want het kwik stijgt naar de 11 graden.

In het weekeinde stroomt de koude lucht binnen, waardoor vanaf zaterdag de temperatuur niet meer in de dubbele cijfers komt. Het kwik blijft steken op 8 graden en op zondag is dat een stuk lager met maxima van een graad of 4. Het wordt wel een mooi weekeinde, want de zon speelt een grote rol en het blijft droog. Vooral op zaterdag is deze volop aanwezig en op zondag is er wat meer bewolking. De nachten worden fris, met op zondagochtend kans op aanvriezende mist. Met dit weekeinde is er ook een einde gekomen aan de herfst die op één na warmste is geworden sinds het begin van de metingen in 1706. De warmste herfst is die van 2006, gevolgd door 2005 en 1731 die nog op nummer twee en drie staan.

Zodra december op de kaart verschijnt, waarmee ook de meteorologische winter van start gaat, komt er een einde aan het zeer zachte weer. Het wordt zelfs een eerste winterprik met kwikstanden die overdag rond de 4 graden schommelen en in de nachten gaat het licht vriezen, en aan de grond matig. Oorzaak van dit winterse weer is het enorme hogedrukgebied dat inmiddels al twee weken boven Rusland hangt. In de weerkunde noemen we dat een ‘Russische beer’ en voor winterliefhebbers een heerlijkheid.

In dat hogedrukgebied bevindt zich droge en zeer koude lucht en dat bouwt zich alleen maar op. Zodra het de kans krijgt om zich uit te breiden naar het westen komt de koude lucht over ons heen. En dat gaat ook gebeuren en dat heeft vooral te maken met een depressie die in het weekeinde onder ons daar gaat schuiven richting Spanje en vervolgens naar Italië. Dit geeft al een oostelijke stroming en met het hogedrukgebied boven de Rusland wordt dat nog eens extra versterkt en draait de wind verder naar het noordoosten.

Het ziet er naar uit dat halverwege de week de beer een halt wordt toegeroepen door een depressie vanuit Groenland en IJsland. Deze drukt het hogedrukgebied helemaal naar het oosten en daarvoor in de plaats krijgen we een nieuw hogedrukgebied dat vanaf de Atlantische Oceaan is gearriveerd. De wind draait dan via het noordwesten naar het westen. De winterprik is dan definitief voorbij. Temperaturen gaan omhoog, er is meer bewolking en gaat wat neerslag vallen.

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer Novemberkoudeweersverwachting

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes