Motorclub ’t Motorrijerke moet noodgedwongen verhuizen omdat hun clubgebouw aan de Piushaven, na een brand bij de buren, niet meer bruikbaar is. De motorrijders hebben hun oog laten vallen op het pand aan de Spoorlaan 24-26 en hiervoor hebben zij bij de gemeente een vergunning ingediend. Het pand is immers bestemd voor maatschappelijke instellingen en daaronder valt ook een clubhuis. Helaas is de buurt, die zich heeft verenigd in een comité, hier fel op tegen, waarover zij tijdens de laatste raadsvergadering van 2010 de gemeenteraad heeft toegesproken.
Eén van de eisen waaraan moest worden voldaan om de vergunning te krijgen, is dat er tenminste vier parkeerplaatsen beschikbaar moeten zijn. Dit probleem had ’t Motorrijerke aanvankelijk opgelost door met twee kantooreigenaren in de buurt hierover afspraken te maken. Echter, de eigenaar van het FNV-pand in de buurt heeft zich bedacht en zijn medewerking ingetrokken. Hierdoor zijn er te weinig parkeerplaatsen voor de motorclub om voor een vergunning in aanmerking te komen.
Bovendien blijkt nu ook, dat het bestemmingsplan zichzelf tegenspreekt. Hoewel er enerzijds in staat dat clubhuizen zijn toegestaan, is de hoeveelheid overlast die veroorzaakt mag worden zo weinig (‘hindercategorie 2’), dat een clubhuis, met ‘hindercategorie 3’ alsnog niet mag.
Recente reacties