Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Veteranendag Hart van Brabant

Roland Samuëls, dinsdag 25 oktober 2016dinsdag 16 april 2019

Op 29 oktober organiseert Stichting Veteranen Hart van Brabant de Veteranendag Hart van Brabant, dit jaar in Kaatsheuvel. Traditiegetrouw wordt deze dag op de eerste zaterdag na 27 oktober gevierd, de datum waarop de regio Tilburg in 1944 bevrijd werd van het juk van Nazi-Duitsland.

De Stichting Veteranen Hart van Brabant is op 19 februari 2014 in het leven geroepen met medewerking en steun van de gemeente Tilburg. Doelstelling van het oprichtingsbestuur is het bevorderen van de maatschappelijke waardering en erkenning voor veteranen in de regio “Hart van Brabant”. Daarnaast wil de stichting de contacten en relaties tussen veteranen verbeteren.

In samenwerking met de Defensie Helikopter Commando en de Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht zal tijdens de Veteranendag Hart van Brabant een “Fly By” zijn met een Spitfire Mk. IX. Dit toestel heeft meegevochten in de Tweede Wereldoorlog tijdens D-Day en zal aan het begin van de middag over het Anton Pieckplein in Kaatsheuvel vliegen.

Voor de veteranen uit de gemeenten Tilburg, Goirle, Oisterwijk, Loon op Zand, Hilvarenbeek en (dit jaar voor het eerst) Gilze en Rijen, zal dit jaar “Het Klavier” (Anton Pieckplein, Kaatsheuvel) middelpunt van het evenement zijn. De veteranen, ook zij die nog in actieve dienst zijn, hebben inmiddels een uitnodiging van hun burgemeesters ontvangen.

Tijdens het besloten programma zullen de deelnemende gemeenten de veteranen bedanken voor hun inzet voor vrede en veiligheid waar dan ook ter wereld. Zij worden vanaf 13.00 uur welkom geheten in Het Klavier. Na een ontvangst met koffie zal om 14.00 uur een bijzonder programma van start gaan.

Edwin de Wolf, veteraan en winnaar van de bronzen medaille Invictus Games 2016, en voormalig Commandant Landstrijdkrachten Luitenant-Generaal (buiten dienst) Mart de Kruif zullen hierbij aanwezig zijn en spreken. Na dit officiële programma is er tot 17.00 uur de gelegenheid om onder het genot van een borrel bij te praten met oud-strijdmakkers en andere bekenden.

Rond Het Klavier, op het Anton Pieckplein in Kaatsheuvel, zal van 10.00 uur tot 17.00 uur een openbaar en gratis toegankelijk evenement plaatsvinden. Dit deel van het centrum zal dan bezet worden door talrijke militaire voertuigen, evenals door een HAWK-luchtafweersysteem, observatie- en commandoposten en zelfs een volledig functionele veldkeuken. Leden van re-enactmentverenigingen als Bartje Compagnie en MARS zullen de voertuigen en posten bemannen. Tevens zal de Nederlandse UNIFIL-vereniging (United Nations Interim Force in Lebanon) zijn steentje bijdragen aan het schouwspel.

Maar hier blijft het niet bij. Om interactie met bezoekers te generen zullen er ook verschillende demonstraties worden opgevoerd! Daarnaast is er voor de jeugdige bezoekers dit jaar ook weer veel te doen. Pijl en boog schieten en zelfs abseilen van de brandweerkazerne. Ooit al eens achter in een militaire vrachtwagen willen zitten? Ook dat kan! Tijdens het evenement zullen er rondritten zijn met een DAF YA 4442, in de volksmond beter bekend als een 4-tonner.

Ook zal er dit jaar een informatiemarkt zijn. Op deze markt zullen verschillende organisaties vertegenwoordigd zijn die hulp bieden aan (voormalige) missiegebieden en veteranen. Zo zullen onder meer de organisaties Hulphond Nederland, Vereniging Jonge Veteranen en Dutch Military Veterans aanwezig zijn.

Uiteraard is ook gedacht aan de muzikale omlijsting van het evenement. Dit jaar zullen tijdens het ‘Open Podium’ verschillende bands optreden. De 11-koppige band ‘Soul in One’ is een van hen. De optredens zullen door DJ Underground Tacticz (Maikel Veldhuis – een Tilburgse Dutchbat-veteraan) muzikaal aan elkaar geregen worden.

Alle veteranen uit de gemeenten Tilburg, Goirle, Oisterwijk, Loon op Zand, Hilvarenbeek en Gilze en Rijen kunnen deelnemen aan het besloten programma. De veteranen hebben hiervoor inmiddels van hun burgemeester een persoonlijke uitnodiging ontvangen. Bent u een veteraan uit de regio, maar heeft u geen uitnodiging ontvangen? Dan kunt u zich alsnog aanmelden via een e-mail aan veteranendag@veteranenhartvanbrabant.nl.

Meer informatie vindt u op http://www.veteranendaghartvanbrabant.nl/

Gerelateerde berichten:

  1. Plan van aanpak voor opvang vluchtelingen in regio Hart van Brabant Namens de zeven gemeenten in de regio Hart van Brabant...
  2. Trainingscentrum voor hulphonden ontvangt donatie van RIBW Brabant In de tweede week van juni werd er in het...
  3. RIBW Brabant en ContourdeTwern gaan samen de zorg in de wijken organiseren RIBW Brabant en ContourdeTwern hebben het initiatief genomen om samen...

Brabant Evenement Sociaal en samenleving Edwin de WolfKaatsheuvelMart de KruifStichting Veteranen Hart van BrabantTweede wereldoorlogVeteranendag

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 9
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 10
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT
  • Robert Van Rossem op Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • Harry Bouland op Expositie ‘Licht’ werpt een nieuwe blik op de Tilburgse Kunstkring

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026
  • Groot onderhoud Mahoniestraat en omgeving vrijdag 3 april 2026
  • Denk mee over de toekomst van Oud-Zuid vrijdag 3 april 2026
  • Vernieuwen speelplekken in Biezenmortel, denk mee! vrijdag 3 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes