Jean-Paul Korst heeft een enorme passie: het weer. Behalve op zijn eigen weerblog, is hij weerman voor onder andere het weekblad Groot Eindhoven en Radio MagnifiQue. En nu ook voor Tilburgers.nl.
Het werd een van de mooiste Pasen ooit in ons land. De zon scheen uitbundig en de temperaturen liepen op naar zomerse waarden van meer dan 25 graden. Sinds 19 april beleven we al dagelijkse zulke hoge kwikstanden en dat hebben we in een aprilmaand maar weinig meegemaakt. Het enige nadeel is de droogte, want sinds maart is er maar 20 tot 30 mm gevallen. Normaal moet er al zo’n 90 mm opgevangen zijn.
Na de paasdagen gaat de aprilwarmte er langzaam uit. We krijgen weliswaar te maken met een nieuw hogedrukgebied, maar die ligt eigenlijk verkeerd. Daardoor ontstaat er een noordelijke stroming met aanvoer van koelere lucht en dat zullen we voelen, doordat we alleen maar warmte gewend zijn de afgelopen week. De lucht komt over het koelere Noordzeewater en dan ontstaan er boven het land naast alle zonneschijn steeds meer wolkenvelden. Uit die wolken kan er wat neerslag vallen, maar grote hoeveelheden worden niet verwacht. Vooral op donderdag neemt de kans op neerslag toe. De temperaturen zakken naar rond een graad of 20 of iets daaronder en dat is nog steeds zacht voor de tijd van het jaar. Voor het gevoel zal het fris aanvoelen, vooral door de matige tot soms vrij krachtige wind.
Maar met Koninginnedag in zicht keert het warme weer in het weekeinde terug en gaan we met de temperatuur tot over de 20 graden. Misschien dat de maand mei zelfs zomers kan gaan starten in het komende weekeinde. Boven Scandinavië ontstaat namelijk het volgende hogedrukgebied en tegelijkertijd probeert een depressie boven Frankrijk naar het noorden te komen. De wind draait dan naar het oosten tot zuidoosten met aanvoer van warme, maar ook vochtige lucht. De kans op een (onweers)bui blijft dan ook elke dag aanwezig.
Recente reacties