Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Handschoenen, muts en een dikke trui zijn nodig

Weerman Jean-Paul Korst, zondag 10 maart 2013zondag 10 maart 2013

weerberichtJean-Paul Korst heeft een enorme passie: het weer. Behalve op zijn eigen weerblog, is hij weerman voor onder andere het weekblad Groot Eindhoven en Omroep Tilburg FM.

De winter heeft zich niet zo maar gewonnen. Het eerst maartweekeinde was al ijzig koud gevolgd door een lenteachtige week met temperaturen in Eindhoven van bijna 19 graden op 6 maart. Vervolgens ging het dit weekeinde weer mis en zijn we begonnen aan een nieuwe periode met winterweer die de gehele week aanhoudt.

Die overgang gaat gepaard met winterse neerslag en temperaturen die op deze zondag rond het vriespunt schommelen. Doen we daar bovenop een stevige wind die de komende dagen het ook nog eens guur maakt en ijskoud (gevoelstemperatuur -7 graden), dan is de winter helemaal terug.

Oorzaak zijn twee weersystemen: een hogedrukgebied boven Scandinavië en lagedrukgebieden ten zuiden van ons. Daardoor krijgen we een noordoostelijke stroming met aanvoer van lucht dat rechtstreeks van de poolstreken afkomstig is. Vooral de nachten worden ijskoud met meest lichte en matige vorst van minstens -5 graden. Soms ligt de grens tussen deze systemen te dicht bij ons land, waardoor er een maartse bui kan vallen.

Maar er komt beweging in de atmosfeer en dat zullen we vanaf woensdag merken. Het hogedrukgebied schuift namelijk naar de Atlantische Oceaan om vervolgens naar Spanje af te buigen. We krijgen dan te maken met een noordenwind en stroomt er wat minder koude lucht onze regio binnen. De zon krijgen we dan ook steeds meer te zien en het is overwegend droog. In het weekeinde krijgen we bezoek van een depressie dat zich boven de Britse Eilanden gaat vestigen. Deze breidt zich helemaal uit van Portugal tot Noorwegen. We krijgen dan te maken met een zuid tot zuidwestelijke wind en komt de aanvoer van zachte lucht op gang afkomstig vanaf de Middellandse Zee. De temperatuur gaat omhoog en gaat na het weekeinde zelfs in de dubbele cijfers lopen. Nadeel is wel dat we het niet droog houden omdat we precies in een lijn zitten van een komen en gaan van regengebieden. Op zondag wordt zelfs 30 mm verwacht.

De winter laten we dan wel achter ons, maar het lentegevoel zal er niet zijn.

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer buienkoudlentemaartVoorjaarWinter

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 9
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 10
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT
  • Robert Van Rossem op Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • Harry Bouland op Expositie ‘Licht’ werpt een nieuwe blik op de Tilburgse Kunstkring

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes