Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Herfstachtig weekeinde met veel wind en regen

Weerman Jean-Paul Korst, vrijdag 24 augustus 2012

weerberichtJean-Paul Korst heeft een enorme passie: het weer. Behalve op zijn eigen weerblog, is hij weerman voor onder andere het weekblad Groot Eindhoven en Radio MagnifiQue.

De zomer van 2012 begon slecht met twee zomermaanden die dat etiket eigenlijk niet mochten dragen. Juni en juli verliepen namelijk somber, koel en ook nog eens wisselvallig waarbij al na twee maanden we opnieuw een natte zomer konden bijschrijven. Maar augustus daarentegen had eindelijk een warme zomerse periode in petto die duurde van 12 tot en met 21 augustus. De gemiddelde middagtemperatuur kwam in die periode rondom Tilburg uit op 29,8 graden! Het hoogtepunt beleefden we in het afgelopen weekeinde met op zaterdag en zondag respectievelijk 36,1 en 35,7 graden. Het was dan ook het warmste weekeinde sinds 1994. Daarnaast werd er bijna een nieuw record gebroken. Op zondag 19 augustus werd het in Maastricht namelijk niet kouder dan 23,1 graden en dit was de op één na hoogste minimumtemperatuur ooit gemeten in ons land. Het record staat op 23,3 graden gemeten in 1923.

Na de tropische hitte begon deze week geleidelijk de afkoeling, waarbij op deze donderdag een temperatuur werd waargenomen van 24 graden. Opvallend is dat het zonder donder en bliksem is gegaan. De komende dagen zet de afkoeling verder door met als dieptepunt het komende weekeinde, waarbij de 20 graden op veel plaatsen niet meer gehaald wordt. Het weerbeeld van gisteren was heerlijk: flinke zonnige perioden en een aantal wolkenvelden. Maar vanuit België zien we stapelwolken onze kant op komen en daaruit kunnen vanavond en vannacht al een aantal buien vallen. De vrijdag wordt dan ook een overgangsdag naar het wisselvallig weekeinde. Verspreid over de dag vallen er buien, maar er zijn ook droge momenten. Ondanks al die bewolking blijft het nog steeds warm met 23 tot 24 graden. Het zal dan ook wat benauwd aanvoelen en een onweersklap uit die buien is dan ook niet uit te sluiten. De wind begint zwak, maar begint in de loop van de dag toe te nemen tot matig en komt uit het zuidwesten.

Het weekeinde moeten we snel vergeten en wordt herfstachtig. Je kunt het niet voorstellen na al die warmte van de afgelopen weken, maar de bezem gaat letterlijk door de atmosfeer. Vanuit de Atlantische Oceaan komt een depressie onze kant op die op zaterdag boven Engeland ligt. Vervolgens trekt deze razendsnel via de Noordzee naar Scandinavië waar deze op maandag aankomt en dat zullen we merken. Op zowel zaterdag als zondag is het een komen en gaan buien of zijn er perioden met regen. Was het vorige weekeinde nog schitterend strandweer, nu moet je er echt niet wezen. Je wordt namelijk gezandstraald door de krachtige wind en daarnaast worden neerslaghoeveelheden verwacht van 50 tot 100 mm! Bovendien daalt het kwik in onze regio tot onder de 20 graden op zondag. Op zaterdag is het iets warmer met een graad of 22.

Na het onstuimige weekeinde keert de rust in de atmosfeer even terug. In het begin van de week is het overwegend zonnig en blijft het droog. Op dinsdag kan er weer een bui vallen, maar dan stijgt de temperatuur alweer naar de 24 graden. Vervolgens zien we op de weerkaarten de ene na de andere depressie in de rij staan om richting de Britse Eilanden en de Noordzee te vertrekken. Het wisselvallige en winderig weer keert dan weer terug.

Prettig weekend!

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer atmosfeerdepressieherfst

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Jos De Graaf op Eerste Tilburgse Poppenkastfestijn: “Vanaf nu een jaarlijkse traditie”
  • Toine van den Hout op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Dodenherdenking in het Vrijheidspark bij Factorium dinsdag 28 april 2026
  • Voltstraat e.o. blauwe aders: stand van zaken dinsdag 21 april 2026
  • Opening Stadspark Oude Dijk uitgesteld dinsdag 21 april 2026
  • Vernieuwing Veldhovenring en Wilhelminapark noordzijde vrijdag 17 april 2026
  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Groot onderhoud Erasmuslaan en omgeving donderdag 16 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes