Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Kempenbaan: zand erover en bouw zorgresort, hotel en uitbreiding ziekenhuis

Paula Anguita Van der Schaaf, dinsdag 12 juni 2012vrijdag 22 april 2016
Vervuilde grond langs Kempenbaan moet worden afgedekt met één meter schone grond

In de vergadering van de commissie ‘Fysiek’ van maandag 11 juni lag het plan voor de Kempenbaan op tafel. Deze voormalige vuilstortplaats, die grenst aan het Leijpark en het St. Elisabeth Ziekenhuis, is jarenlang onderwerp geweest van juridische strijd, waarbij de Vereniging Afvalbedrijven in 2008 aanvoerde dat “de oude stortplaats afval uit de textielindustrie en gasfabrieken bevat en verontreinigd is met asbesthoudend materiaal”. In de  stukken van de Raad van State staat namelijk dat er zich “een geval van ernstige bodemverontreiniging voordoet en dat spoedige sanering noodzakelijk is”. De strijd ging dan ook over de manier waarop deze vervuiling moest worden opgeruimd. In november 2010 heeft de hoogste rechter besloten, dat het voldoende is als de vervuilde grond wordt afgedekt met één meter schone grond.

Het oorspronkelijke plan, Masterplan Kempenbaan, dat de gemeente in 2003 voor deze plek had bedacht, voldoet inmiddels niet meer. In dit plan zouden er 250 woningen en 100.000 m² kantoorruimte gebouwd worden, maar sinds de crisis is losgebarsten is dat geen realistisch idee meer.

In het nieuwe plan, dat nu op tafel ligt, hebben drie ondernemingen belangstelling om hier aan de slag te gaan. Van der Valk Hotels wil op de hoek Kempenbaan – A58, Goed zichtbaar vanaf de snelweg A58 en de Kempenbaan een hotel met congrescentrum bouwen. Van der Valk gaat er vanuit dat de bouw van ‘Hotel Tilburg’ in het najaar van 2013 of het voorjaar van 2014 zal starten. Bouwer en projectontwikkelaar Roozen Van Hoppe wil een zorgresort met circa 300 zorgappartementen bouwen. De onderhandelingen met Roozen Van Hoppe zijn inmiddels zover dat er binnenkort een intentie-overeenkomst getekend kan worden. Tenslotte heeft ook het St. Elisabeth Ziekenhuis zich gemeld. Het ziekenhuis heeft op termijn plannen voor uitbreiding. Deze uitbreiding heeft te maken met een mogelijke fusie van het St. Elisabeth Ziekenhuis met het Twee Steden Ziekenhuis. Alle bouwactiviteiten moeten in 2020 klaar zijn.

Raadsleden in de commissie ‘Fysiek’ waren erg tevreden met het plan en stelden geen vragen meer over de vervuilde grond, met uitzondering van de Partij voor Tilburg, die wilde weten of sanering door afdekken wel veilig genoeg is. Wethouder Berend de Vries stelde de raadsleden gerust: “Deze saneringsmethode is door Raad van State goed bevonden. Afdekking is een reguliere methode die borgt dat het veilig is, maar je moet dan niet dieper graven dan één meter.”

Tenslotte werd ook over de financiering, waarbij de gemeente een verlies verwacht van rond de €1 miljoen,  niet bijzonder moeilijk gedaan.

Geen gerelateerde berichten.

Bouw en Vastgoed Economie Politiek Zorg afdekkenbodemsaneringcommissie fysiekHotelHotel TilburgKempenbaanRoozen Van HoppeSt Elisabeth ZiekenhuisVan der ValkVereniging Afvalbedrijvenvervuilde grond

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Frans Couwenberg op Tilburg for Global Goals in muurschilderingen
  • Toon Oomen op Tilburg for Global Goals in muurschilderingen
  • Jos De Graaf op Eerste Tilburgse Poppenkastfestijn: “Vanaf nu een jaarlijkse traditie”
  • Toine van den Hout op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Voortgang ontwerp groot onderhoud Kastelenbuurt Zuid vrijdag 1 mei 2026
  • Voortgang ontwerp groot onderhoud Kastelenbuurt Noord vrijdag 1 mei 2026
  • Uitnodiging inloopavond openbare ruimte Kindcentrum Zuiderpark woensdag 29 april 2026
  • Uitnodiging buurtbezoek woensdag 29 april 2026
  • Dodenherdenking in het Vrijheidspark bij Factorium dinsdag 28 april 2026
  • Tijdelijke opvang statushouders in Mercure Hotel Tilburg woensdag 22 april 2026
  • Opening Stadspark Oude Dijk uitgesteld dinsdag 21 april 2026
  • Voltstraat e.o. blauwe aders: stand van zaken dinsdag 21 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes