
Aangezien steeds meer mensen gebruik maken van computers voor communicatie en steeds meer foto’s, video’s en informatie willen delen, komt de capaciteit van de bestaande netwerken in de knel. Nu voldoen de bestaande koper- en coaxnetwerken nog, maar de capaciteit is beperkt. Om goed op de toekomst voor te bereiden wil het Tilburgse college onderzoeken of er voor alle Tilburgse huishoudens een glasvezelnetwerk aangelegd kan worden, dat veel sneller is en veel meer informatieverzending aankan.
Deze vraag was vandaag het onderwerp van discussie in de raadscommissie ‘Economie’. Met name de Tilburgse Volkspartij (TVP) en Groenlinks vragen zich af of die behoefte er onder burgers wel echt is.
Tilburg was een van de eerste steden die begonnen is met de aanleg van een glasvezelnetwerk . Op dit netwerk zijn onder andere aangesloten de bibliotheek, de ziekenhuizen, Ons Middelbaar Onderwijs (OMO) en meer dan de helft van de Tilburgse basisscholen, naast uiteraard de gemeente zelf, die ook mede-eigenaar is. Daarna is ook begonnen met het aanleggen van glasvezel op bedrijventerreinen. De aanleg van glasvezel naar alle woningen zou een logische, volgende stap zijn en zo denkt het merendeel van de raadsfracties er ook over.
Voor hieraan begonnen kan worden komt er nu eerst een plan en een onderzoek: Hebben Tilburgers inderdaad behoefte aan meer capaciteit? Wat is de behoefte bij bedrijven en instellingen? Welke ideeën leven er bij de ondernemers in de creatieve sector en bij ICT-bedrijven? Wie gaat het netwerk aanleggen? En wat gaat het kosten en wie betaalt het?
Wanneer op deze vragen een antwoord is gevonden, zal de gemeenteraad beslissen of er voor alle woningen een glasvezelnetwerk wordt aangelegd of niet.
Recente reacties