Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Ondernemersvertrouwen sterk toegenomen

Roland Samuëls, dinsdag 16 februari 2016vrijdag 22 april 2016

Ondernemersvertrouwen-Nederland-totaal-niet-financieel-bedrijfsleven-16-02-15Ondernemend Nederland begint positief gestemd aan het 2016. Het  is aan het begin van het eerste kwartaal sterk toegenomen. Het staat nu op het hoogste niveau sinds vierenhalf jaar.

Vooral onder dienstverleners en in de bouwsector nam het vertrouwen sterk toe. Dit melden Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), de Kamer van Koophandel, Economisch Instituut voor de Bouw (EIB), MKB Nederland en Ondernemingsorganisatie VNO-NCW.

Het toegenomen vertrouwen onder ondernemers is onder meer gebaseerd op gunstige ontwikkelingen in het vierde kwartaal van 2015 en relatief positieve verwachtingen voor het eerste kwartaal van 2016. Zo gaven meer ondernemers aan dat de omzet in het vierde kwartaal is toegenomen. Ook verbeterde bij meer ondernemers de winstgevendheid. Per saldo zijn ondernemers ook optimistisch gestemd over de verwachte omzet in het eerste kwartaal van 2016.

Het positieve ondernemersvertrouwen wordt gedragen door nagenoeg alle sectoren. Zo nam het ondernemersvertrouwen in de zakelijke dienstverlening sterk  toe. Hogere omzetten in het vierde kwartaal bij per saldo een kwart van de zakelijke dienstverleners en positieve verwachtingen voor het eerste kwartaal van 2016 stuwen het vertrouwen. Ook in de bouw steeg het vertrouwen, na een kleine terugval in het vorige kwartaal, naar de hoogste stand sinds het begin van de meting in 2008. In de groothandel is het ondernemersvertrouwen het hoogst van alle sectoren.Ondernemersvertrouwen-naar-bedrijfstak-16-02-15

Niet in alle sectoren nam het vertrouwen toe. Zo is het ondernemersvertrouwen in de autohandel sterk gedaald. mogelijk hangt dit samen met de fiscale maatregelen die op 1 januari 2016 van kracht werden. Ook in de Horeca,  Logistiek en ICT sector is het vertrouwen licht gedaald.

De delfstoffenwinning is de enige sector waarin ondernemers per saldo negatief zijn gestemd. Mogelijk houdt dit verband met de lage olieprijs en de beperking van de gaswinning.

Bron:

  • StatLine: Ondernemersvertrouwen

logos

Geen gerelateerde berichten.

Bedrijven en ondernemers Bouw en Vastgoed Economie Landelijk CBSde Kamer van KoophandelEIBMKB-Nederland'OndernemersvertrouwenVNO-NCW

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes