Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Open dag Stadstuinderij en BoerenBuurtmarkt

Paula Anguita Van der Schaaf, zondag 17 mei 2015zondag 17 mei 2015

poster-opendag-stadstuinderij-WEBOp zondag 31 mei, van 10.00 tot 17.00 uur houdt StadsTuinderij Piushaven een open dag en organiseren Hoeders en BuurtBoeren op dezelfde locatie een BoerenBuurtmarkt. Beide zijn te vinden aan de Piushaven, op de hoek van de Havendijk en de Gondelstraat.

Weten we nog wel wat we eten en waar het allemaal vandaan komt? Met eco-wijn uit Chili en biologische groenten uit de supermarkt wordt ons geweten gesust. De fanatiekeling met gevulde portemonnee doet boodschappen bij EkoPlaza of Solidare. Hoeders en BuurtBoeren willen laten zien dat eerlijk, schoon en goed eten bestaat en niet duur hoeft te zijn, en ook niet persé vegetarisch. Op de BoerenBuurtMarkt is te zien en te proeven wat er hier in de buurt groeit, leeft en wat je ermee kunt doen.

De Brabantsche zandgronden en heidevelden zijn de bodem voor landbouw en veehouderij. Boekweit gedijt bijvoorbeeld goed en vormt het hoofdingrediënt van de Tilburgse streuf (pannenkoek). Dit graan is ook zeer geliefd bij de bijen, verantwoordelijk voor de productie van honing en kaarsen. Op de heidevelden worden schapen gehoed. De schapen leveren wol, en maakten van Tilburg een textielstad. Met manden en touw werd nuttige huisnijverheid bedreven.

In vroeger tijden werd het land gezamenlijk beheerd door de bevolking; de herder hoedde zijn varkens over de geoogste roggevelden van de boer die des bakkers brood at. Om optimaal van het land te profiteren had iedereen elkaar nodig en stond men de ander bij. In een wereld waarin alles draait om consumptie en verdienmodellen wil de BoerenBuurtMarkt uitdrukkelijk een ontmoetingsplaats zijn voor eenieder die kleinschalig, eerlijk en hier in de buurt boert.

Deelnemers aan de BoerenBuurtMarkt zijn onder andere: Stadsimker Marcel Hork, Stichting Korensla (oude en vergeten granen), SchapenHeld Stijn Hilgers en Natuurhoeders (Carla Hilgers).

P1280704StadsTuinderij Piushaven is in maart van dit jaar van start gegaan en is een project van Stichting Social Energy en Het Werkt. Inmiddels zijn op de helft van deze lap grond van zeven hectaren twee plantkassen verrezen waar tomaten, paprika’s en komkommers worden geteeld. Het omliggende terrein is ingepland met diverse groenten en kruiden, zoals prei, aardappelen en diverse kool- en bonensoorten. De andere helft van het terrein, dat beschikbaar is gesteld door De Wever, is ingezaaid met gras en een bloemenmengsel. Stadsimker Marcel Horck heeft op het terrein enkele bijenvolken geplaatst. De gehele tuin wordt verzorgd en gerund door vrijwilligers, inmiddels ongeveer 70 in aantal.

Geen gerelateerde berichten.

Burgerkracht Economie Evenement Natuur, Milieu & Dieren Wonen en wijken BoerenBuurtmarktHavendijkHet WerktHoeders en BuurtBoerenMarcel HorckOpen dagPiushavenstadsimkerStadstuinderij PiushavenStichting Social Energy

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Reactie

  1. Wim Kersten schreef:
    zondag 17 mei 2015 om 20:21

    Zondag, 31 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur, vindt ook de jaarlijkse NATUURMARKT plaats. Schuin tegenover de Stadstuinderij, tussen draaibrug en viaduct Ringbaan-Oost. Met veel informatie, ruilen van plantjes en zaden, timmeren van nestkastjes en bijenhotel. Dertig kramen van natuur- en milieuorganisaties, kleine ondernemers en anderen. Varen op de Piushaven om de vegetatie te leren kennen.
    Met levende muziek, eten en drinken. Toegang gratis.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899


Tilburgers.nl is onderdeel van Stichting Onafhankelijke Media.

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.


Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Veel gelezen

  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 34…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 33
  • Boerke Mutsaers: sloop is onvermijdelijk
  • Wijkfestival ‘Westival’ in…
  • Destijds: 1955 Ophaalbrug Lijns Heike
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 38…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 37
  • Bokhamer Blues als origineel protest
  • Koninklijke onderscheiding en Zilveren…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 35

Recente reacties

  • Berdien Joosten-Nijkamp op Wijkfestival ‘Westival’ in Tilburg West
  • Jos de Graaf op Hondengek
  • Ber van den Dries op Nieuwe Stadswinkel als voorbeeld van duurzaam en circulair bouwen
  • Dirk op Windpark Kattenberg aan de A58 in werking
  • Anne Akkermans op Gastbijdrage – Ome Nol

RSS feed: Bewonersbrieven Bewonersbrieven

  • Onderhoud bestrating in de Heuvelstraat
  • Proef noodsteunpunt in uw wijk
  • Voortgang werkzaamheden gebied Wijkevoort
  • Opknappen speelplekken in de Blaak
  • Er komt een HOV-buslijn bij haltes Gossaertdreef noord en zuid
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes Dalenstraat en Huibevendreef
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes Paletplein noord en zuid
  • Proef met laadtegel vlak bij Groenlostraat 6
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes Westerpark noord en zuid
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushalte Westermarkt west

Personeelsingang

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes