Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Plan voor bio-energie installatie bij de Spinder

Paula Anguita Van der Schaaf, woensdag 24 augustus 2011woensdag 2 januari 2013
Terrein naast de Spinder waar de bio-energie installatie moet komen

Het Limburgse bedrijf Deponie Zuid N.V., dat onderdeel is van energie-gigant Essent, wil bij de Spinder in Tilburg een installatie bouwen om bio-energie te gaan produceren. Hiervoor wil het bedrijf het braakliggende terrein gebruiken naast de afvalberg, die beter bekend staat als het ‘voorterrein’ langs de Vloeiveldweg.

Plattegrond met bebouwing voor de energie-installatie

De bio-energie installatie zal bestaan uit een aantal onderdelen: een bio-energiecentrale met opslag (BEC), een vergistinginstallatie voor de productie van biogas, met daarbij een hal met kantoor, ontvangst- en opslagtanks, pompgebouwen en een nascheidingshal voor afvalwaterzuivering (BCC) en diverse voorzieningen voor zuivering, beveiliging waaronder een hekwerk en een laadstraat voor afvoer van biogas en en vloeibaar biogas.

Volgens de stukken die de gemeente Tilburg heeft gepubliceerd, is deze installatie niet te gevaarlijk voor de omgeving en niet vervuilend voor de natuurgebieden die er vlakbij liggen, zoals ‘Lobelia’, Huis ter Heide en de Loonse en Drunense Duinen. Ook zal er geen geluids- en stankoverlast van komen en hoeven er geen bomen voor worden gekapt.

De bio-energie-installatie zoals die er uit komt te zien

Het Tilburgse gemeentebestuur staat geheel achter het plan en stelt: “Het opwekken van bio-energie past goed binnen de gemeentelijke plannen op het gebied van duurzaamheid, innovatie, energiebeleid en klimaatbestendigheid en daarom moet de vestiging van een bio-energiecentrale binnen de gemeentegrenzen worden verwelkomd. In het Klimaatprogramma Tilburg 2009-2012 staat dat Tilburg klimaatneutraal en -bestendig wil zijn in 2045. De vergistinginstallatie op de Spinder is een voorbeeld van innovatie, dat bijdraagt aan de realisatie van de klimaatdoelen, waaronder het verminderen van gebruik van fossiele brandstoffen, opwekking van duurzame energie en het terugdringen van energiekosten. De vergistinginstallatie is een belangrijke stap om straks in 2045 100% klimaatneutraal te zijn.” Het volledige plan is hier te lezen op PDF.

Hoewel de provincie Noord-Brabant uiteindelijk verantwoordelijk is voor de benodigde vergunningen voor dit project, kan het alleen doorgaan als de gemeenteraad van Tilburg ermee akkoord gaat. In december neemt de gemeenteraad hierover een beslissing.

Geen gerelateerde berichten.

Bouw en Vastgoed Economie Natuur, Milieu & Dieren Politiek bio-energiecollege van B&WDe SpinderDeponie Zuid N.V.duurzaamheidenergieenergiebedrijfEssentgemeenteraadHuis ter HeideInstallatieklimaatneutraalLobeliaProvincie Noord-Brabant

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899


Tilburgers.nl is onderdeel van Stichting Onafhankelijke Media.

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.


Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Veel gelezen

  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 34…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 33
  • Boerke Mutsaers: sloop is onvermijdelijk
  • Wijkfestival ‘Westival’ in…
  • Destijds: 1955 Ophaalbrug Lijns Heike
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 38…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 37
  • Bokhamer Blues als origineel protest
  • Koninklijke onderscheiding en Zilveren…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 35

Recente reacties

  • Berdien Joosten-Nijkamp op Wijkfestival ‘Westival’ in Tilburg West
  • Jos de Graaf op Hondengek
  • Ber van den Dries op Nieuwe Stadswinkel als voorbeeld van duurzaam en circulair bouwen
  • Dirk op Windpark Kattenberg aan de A58 in werking
  • Anne Akkermans op Gastbijdrage – Ome Nol

RSS feed: Bewonersbrieven Bewonersbrieven

  • Onderhoud bestrating in de Heuvelstraat
  • Proef noodsteunpunt in uw wijk
  • Voortgang werkzaamheden gebied Wijkevoort
  • Opknappen speelplekken in de Blaak
  • Er komt een HOV-buslijn bij haltes Gossaertdreef noord en zuid
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes Dalenstraat en Huibevendreef
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes Paletplein noord en zuid
  • Proef met laadtegel vlak bij Groenlostraat 6
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes Westerpark noord en zuid
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushalte Westermarkt west

Personeelsingang

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes