Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Politiek van maandag 21 oktober: Rodney Weterings, geheimhouding en Skaeve Huse

Paula Anguita Van der Schaaf, zaterdag 19 oktober 2013

wapen-van-tilburgOp maandag vergaderen de themacommissies en ongeveer eens per vijf weken is er een gemeenteraadsvergadering, waarin de beslissingen worden genomen. De commissies zijn er om de gemeenteraads-vergadering voor te bereiden. De raadsleden in een commissie gaan in discussie over voorstellen van burgemeester en wethouders, of zetten zelf onderwerpen en voorstellen op de agenda. De themacommissies heetten voorheen raadscommissies. Zie ook dit artikel voor een overzicht.

Rodney Weterings
Rodney Weterings

Deze maandag is er om 19.00 uur raadsvergadering en die begint met de installatie van Rodney Weterings als wethouder, die tot de aanstelling van het nieuwe college, na de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart, de taken van Marieke Moorman gaat overnemen. Marieke Moorman neemt afscheid als wethouder, om vanaf 1 november aan de slag te gaan als burgemeester van de gemeente Bernheze.

Onder andere de volgende onderwerpen staan op de B-agenda. Over deze onderwerpen hebben partijen wijzigingsvoorstellen (moties en amendementen) aangekondigd.

  • Wachtgeldregeling. Vanaf de verkiezingen in maart 2014 is er geen wachtgeldregeling meer voor raadsleden. Enkele partijen hebben een motie (wijzigingsvoorstel) aangekondigd, omdat zij willen dat de nieuwe regels meteen ingaan en niet pas in maart.
  • vertrouwelijkGeheimhouding. De Rekenkamer Tilburg heeft in kaart gebracht hoe vaak en hoe geheimhouding de afgelopen raadsperiode in Tilburg is opgelegd. In de nieuwe regels moet het college duidelijk aangeven waarom een stuk vertrouwelijk zou moeten zijn en voortaan beslist niet het college, maar de raad of een stuk vertrouwelijk moet zijn en blijven.

De volgende onderwerpen staan op de C-agenda. Deze worden in z’n geheel besproken.

  • Skaeve Huse. Nadat er al drie locaties in beeld waren voor de Skaeve Huse, wilde de raad dat ook werd onderzocht of de Vaartlaan in de Blaak een mogelijkheid was. Dit onderzoek is nu afgerond en volgens het college is de Vaartlaan geen optie. Er moet nu een keus gemaakt worden tussen de Rueckertbaan, Dongenseweg of Dr.Deelenlaan.
  • Paracommercie. Door een verandering van de Drank en Horecawet op 1 januari 2013 zijn er nieuwe regels gekomen voor het verstrekken van alcohol in para-commerciële instellingen, zoals sportkantines, buurthuizen en studentensociëteiten. De fracties van TVP en CDA hebben een amendement (wijzigingsvoorstel) aangekondigd om ‘happy hours’ te verbieden.

 

Geen gerelateerde berichten.

Economie Politiek Politiek van maandag Wonen en wijken Zorg amendementDrank- en Horecawetgeheimhoudingsplichtgemeenteraadsvergaderinggemeenteraadsverkiezingen 2014happy hourMarieke MoormanmotieparacommercieraadsvergoedingRodney WeteringsSkaeve HuseVaartlaanvertrouwelijkwachtgeldwachtgeldregelingwethouderwijziging

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”
  • Esther op BERT, duidelijk BERT
  • Claudia Van Der Linden op BERT, duidelijk BERT

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026
  • Vragenlijst Biezenmortel Aardgasvrij – Hoe wilt u betrokken worden? donderdag 9 april 2026
  • Nieuwe muurschildering Vendeliersstraat dinsdag 7 april 2026
  • Kermis Winkelcentrum Heyhoef van 24 tot en met 27 april dinsdag 7 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes