Er zijn wat onduidelijkheden over de status en de ontwikkeling van het voormalige UWV en CWI gebouw aan de Besterdring 235, ook wel het ‘Blauwe gebouw’ genoemd.
Het college van Tilburg heeft op 19 december 2017 ingestemd met het stedenbouwkundig plan voor herontwikkeling van de locatie Besterdring 235. In dit plan is er geen ruimte voor dit ‘blauwe gebouw’. Met de instemming door het college is dit plan echter nog niet definitief. Dit in tegenstelling tot eerdere berichtgeving in de wijkkrant Oud-Noord, waarmee ten onrechte de indruk werd gewekt dat al definitief is besloten dat het gebouw wordt gesloopt en er nieuwbouw op deze locatie komt.
Een planteam, bestaande uit omwonenden, heeft meegepraat over het stedenbouwkundige plan. Daarbij hebben zij aangegeven grote moeite te hebben met de afspraak tussen de gemeente en de eigenaar van het gebouw om meer vierkante meters nieuwbouw bouwvolume mogelijk te maken dan in het huidige bestemmingsplan uit 2010 staat.
Omdat het stedenbouwkundige plan uit december 2017 niet past binnen het bestemmingsplan uit 2010 moet het bestemmingsplan dus worden aangepast. Daarvoor worden nu door de gemeente Tilburg voorbereidingen getroffen.
Als het ontwerp-bestemmingsplan gereed is, wordt het eerst voorgelegd aan het college. Daarna ligt het plan 6 weken ter inzage en kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze kenbaar maken. Na 6 weken zal het college het ontwerpbestemmingsplan (al dan niet gewijzigd naar aanleiding van de eventueel ingediende zienswijzen) aanbieden aan de gemeenteraad. Die zal het plan eerst behandelen in een raadscommissievergadering en vervolgens in de gemeenteraadsvergadering vaststellen. Belanghebbenden hebben eventueel de mogelijkheid om in de raadscommissievergadering hun zienswijzen toe te lichten.
* Vragen LST Blauwe Gebouw en antwoorden
* Ondertekende intentieverklaring Besterdring 235 Tilburg
* Collegebesluit Stedenbouwkundig plan Besterdring
* Raadsinformatiebrief Besterdring 235
* Brief aan BW en raad actiegroep Het Blauwe Gebouw
* Open brief gemeente namens plangroep Besterdring
Het ‘blauwe gebouw’ kan rekenen op steun uit de stad om behouden te blijven. De actiegroep tot behoud van het blauwe gebouw wil het UWV gebouw behouden en opnemen in een nieuwbouwplan. Zij hebben dit eigen alternatief plan gepresenteerd aan de eigenaar van het UWV gebouw, dat heeft hij op basis van inhoudelijke argumenten afgewezen.
Ook heeft de erfgoedvereniging Heemschut bij het college een onderbouwde aanvraag gedaan om het pand aan te wijzen als gemeentelijk monument. Het college moet hierover een besluit nemen op grond van de Monumentenverordening. Dit besluit wordt medio april verwacht.
4 reacties
Voeg die van jou toe →Mijn bloed zweet en tranen zijn voor niets geweest. Heb het BLAUWE GEBOUW met veel plezier mee opgebouwd en nu gaat het jammer genoeg verdwijnen. Jammer
Hallo Elko! Ik heb voldoende te doen dus maak je geen zorgen. Het schrijven van een dergelijk stukje duurt ook maar twee minuten weet je. Om antwoord te geven op je overige vragen: nee en nee. Er is in het verleden veel gesloopt en in een bepaalde episode (voor mijn tijd weliswaar) ook veel van waarde. Dat Tilburg daardoor een sloop-trauma heeft opgelopen is mij zeer bekend. Het kan alleen niet zo zijn dat daarom alle sloop bijna dogmatisch moet worden geschuwd. Ik denk dat je per geval de waarde van een gebouw moet proberen te schatten. Er is in de afgelopen tien+ jaar al erg veel behouden en prachtig gerenoveerd in de stad waardoor het sloop-trauma inmiddels wel deels verwerkt moet/kan zijn. Dit gebouw is wat mij betreft gewoon niet de moeite waard. Ik geef echter toe dat smaken verschillen maar dat je steeds moet overwegen wat het beste is voor de ontwikkeling van de stad.
Hey Jim! Misschien moet je die eerste 2 vragen eens aan jezelf stellen? Heb jij aandelen in de nieuwbouw? Makelaar misschien? Er zijn ook echte Tilburgers die om hun stad en het verhaal van de stad Tilburg geven. Het Blauwe Gebouw hoort bij dit verhaal en omdat er sinds 1955 al zoveel gesloopt is springen wij nu eens in de bres voor een zeer markant Tilburgs gebouw. Omdat er mogelijk asbest in het pand zit hoeft het niet meteen tegen de grond. Hergebruik of sloop, asbest moet zoiezo verwijdert worden. Heb jij bewijs dat het gebouw totaal niet meer te redden is Jim?
Serieus? Hebben de ‘actievoerders’ niet iets beters te doen in hun leven? Dit gebouw is totaal niet de moeite waard te behouden. Los van het feit dat het vol zit met asbest, is het ook niet meer functioneel. Het enige wat mogelijk zou zijn, is het creeren van goedkope kamers zoals wel vaker gebeurt in lege kantoorpanden. Wat krijg je dan? Jongeren, arbeidsmigranten, minima wellicht. Ik heb zo’n donkerbruin vermoeden dat de buurt daar óók weer niet op zit te wachten. Ja, het begint vermoeiend te worden in Tilburg. Je woont in de STAD mensen. Daar horen veranderingen bij en zo nu en dan een hoger gebouw. Je zou het eens moeten ervaren in een andere stad! En als het dan allemaal
nog steeds teveel voor je is, dan zou ik je echt willen adviseren te verhuizen naar de diverse prachtige plattelandsgemeenten in de regio.