We hebben even bij kunnen komen na de hitte van de afgelopen weken. De meeste warmte is uit de huizen verdwenen en de nachten verlopen ook niet meer slaaploos. De nachten liggen nu rond de 13 graden en dat maakt het zeer aangenaam. Tellen we daar de wind bij op die het stevig laat doorwaaien, dan zijn we weer helemaal terug op aarde. Dat betekent normaal weer voor de tijd van het jaar met een graad of 22 tot 23 overdag en een enkele bui.
Dat zet zich begin deze week door, waarbij het op maandag en dinsdag zelfs wisselvallig wordt en koel met van tijd tot tijd regen of buien bij kwikstanden die op een gegeven moment zelfs de 20 graden niet halen. Vooral de dinsdag wordt een natte dag met een komen en gaan van buien. Maar vanaf woensdag herstelt de zomer zich en kunnen we ons gaan opmaken voor temperaturen die vanaf donderdag naar de zomerse waarde van 25 graden gaan. Oorzaak is de aanwezigheid van een uitloper van een hogedrukgebied dat begin deze week zich gaat uitbreiden vanaf de Atlantische Oceaan naar het oosten van Europa.
Op het einde van de week is deze zelfs doorgedrongen tot Rusland en splijt zich dan in tweeën. Hierdoor draait de wind van west naar zuidwest en komt warme lucht vanuit Spanje onze kant op. Gisteren (zaterdag) werden daar al temperaturen gemeten tot boven de 40 graden, maar die hitte komt gelukkig onze kant niet op. Wij moeten het doen met een graad of 25 of zelfs iets meer en daarmee keert het zomerweer helemaal terug. Tot in het weekeinde blijven we onder invloed van een hogedrukgebied en dat betekent rustig zomerweer met geregeld zonneschijn en droge perioden. In de loop van zondag zien we dat het hogedrukgebied het voor gezien houdt en de benen neemt naar de oceaan. Hierdoor krijgen we na het weekeinde steeds meer wolken te zien en af en toe kan daar wat regen uit vallen. Het wordt dan iets minder warm. Waarschijnlijk is dat maar tijdelijk, want in de loop van de week keren de zomerse waarden alweer terug.
Recente reacties