Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Van zomers warm naar koelte met buien

Weerman Jean-Paul Korst, donderdag 7 mei 2020donderdag 7 mei 2020

Alle foto’s van John Geerts

De weersverwachting voor het komende weekeinde: van zomers warm naar koelte met buien. Zaterdag wordt het met 26 graden de warmste dag van de week. De hele dag wisselen sluierwolken en zonneschijn elkaar af en het blijft droog. Vanaf zondag gaat het weer veranderen omdat we in een noordelijke stroming terechtkomen.

Er komt koudere lucht onze kant op, waardoor het kwik op zondag op 18 graden blijft steken. Daarnaast is het overwegend bewolkt, waaruit in de loop van de dag enkele buien vallen. Maandag wordt de koudste dag met amper 12 graden en door een krachtige wind zal het zelfs winters aanvoelen. Een winterjas is dan ook geen overbodige luxe. Ook de nachten worden kouder met kans op vorst aan de grond. Wel verdwijnen de buien en krijgen we een mix van zon en wolken dat tot en met woensdag aanhoudt. Daarna neemt de zon de overhand. Langzaam begint het kwik te stijgen tot een graad of 20 op het einde van de week.

De eerste week van mei hebben we achter de rug. Deze begon fris met 14 graden op de eerste meidag en eindigde op deze donderdag warm met bijna 23 graden in Berkel-Enschot. De nachten daarentegen werden kouder met nu al drie dagen achtereen in het oosten en noordoosten vorst. Het koudst werd het gisterochtend toen Eelde -1,4°C noteerde. Aan de grond werd het allemaal nog kouder met op Bevrijdingsdag -4,9°C in Twenthe, op 6 mei werd het -6,7°C in Eelde en afgelopen nacht zag men opnieuw in Eelde matige vorst optreden met -6,1°C.

En dan spreken we in deze tijd van het jaar van zware nachtvorst. Voor de komende nachten hoeven we daar niet meer bang voor te zijn omdat de nachten niet meer helder verlopen. Alleen daar waar nog geen sluierwolken zijn kan het kwik nog even onder het vriespunt duiken. In onze regio zal daar geen sprake van zijn, want we zitten op dit moment al midden in de melkachtige lucht. Aan het begin van deze avond kwam de zon er amper nog doorheen. Voor de komende uren en nacht houden we dit weerbeeld, waardoor de temperatuur niet verder daalt dan een graad of 6.

De hele week hebben we van een hogedrukgebied geprofiteerd, maar is inmiddels aan de wandel gegaan. Op vrijdag ligt deze boven Italië, waardoor er nog steeds warme lucht wordt aangevoerd. Hierdoor kan het zo’n 24 graden worden, waarbij zon en sluierbewolking elkaar afwisselen. Van wind is vrijwel geen sprake.

Daardoor zal het zeer warm gaan aanvoelen en let vooral op de zonkracht. Deze loopt op 4 tot 5, waardoor de huid al na 25 minuten kan verbranden. In het weekeinde is het gehele hogedrukgebied verdwenen en meteen gaan depressies zich roeren. Zowel vanuit het zuidwesten als noordoosten komen ze onze kant op. Op zaterdag zitten we er precies tussenin en dan laat het voorjaar deze week haar warmste dag zien. In het midden van Brabant wordt het met 26 graden zelfs zomers warm.

Op zondag zijn de depressies zo dichtbij gekomen dat het overwegend bewolkt zal zijn, waaruit in de middag enkele buien vallen. De wind draait langzaam naar het noorden en koelere lucht is onderweg met 18 graden als maximum op de zondag. Op maandag is de koelere lucht verder onze provincie binnengedrongen, waarbij de thermometer niet meer zal aanwijzen dan een graad of 12.

Maar doordat de wind in kracht toeneemt naar matig tot vrij krachtig ligt de gevoelstemperatuur op slechts 10 graden. Kortom, van zonder jas op zaterdag gaan we over op een winterjas op de maandag. En zulke temperatuuromslagen is kenmerkend voor de lente.

De kou wordt veroorzaakt door een hogedrukgebied boven de Britse Eilanden, waardoor een noordelijke stroming is ontstaan. Maar omdat de wind over de Noordzee komt ontstaan door de aangevoerde vochtigheid heel gemakkelijk stapelwolken. Dat weerbeeld met een afwisseling van zonneschijn houden we tot en met woensdag. De nachten zijn ook koud en aan de grond kan het uitgebreid gaan vriezen.

Op donderdag begint het hogedrukgebied zich uit te breiden tot over onze omgeving. Hierdoor verdwijnen de wolken steeds meer en krijgt de zon de overhand. Langzaam beginnen de temperaturen dan ook te stijgen naar 20 graden op het einde van de week. Maar het ziet er naar uit dat het maar korte duur is. In het daarop volgende weekeinde schuift namelijk een depressie via Frankrijk over het midden van Europa. De neerslagkansen nemen dan toe, maar voor de temperatuur maakt dat niet uit.

Gerelateerde berichten:

  1. Warm en hartelijk onthaal voor Koning Willem-Alexander en familie in Tilburg Wie tot vandaag – Koningsdag 2017 – nog twijfelde of...
  2. Biezenmortel krijgt een warm welkom van Tilburg Over minder dan een jaar – vanaf 1 januari 2021...

Het Weer Van zomers warm naar koelte met buienWeekendweersverwachting

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • Frans Couwenberg op Tilburg for Global Goals in muurschilderingen
  • Toon Oomen op Tilburg for Global Goals in muurschilderingen
  • Jos De Graaf op Eerste Tilburgse Poppenkastfestijn: “Vanaf nu een jaarlijkse traditie”
  • Toine van den Hout op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Dodenherdenking in het Vrijheidspark bij Factorium dinsdag 28 april 2026
  • Voltstraat e.o. blauwe aders: stand van zaken dinsdag 21 april 2026
  • Opening Stadspark Oude Dijk uitgesteld dinsdag 21 april 2026
  • Vernieuwing Veldhovenring en Wilhelminapark noordzijde vrijdag 17 april 2026
  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Groot onderhoud Erasmuslaan en omgeving donderdag 16 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes