Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Wisselvallig en frisser

Weerman Jean-Paul Korst, zondag 3 april 2016

Weerbericht door Jean-Paula Korst2016-04-02 6895 BloesemWat een superweekend moest worden viel in eerste instantie flink tegen. Ons geduld wordt wel erg lang op de proef gesteld om te genieten van het voorspelde zonnige en warme lenteweer.

Maar dat viel op zaterdag helemaal in duigen. De bewolking overheerste en pas na 15.00 uur zagen we de eerste zonnestralen in Berkel-Enschot. Dit werd steeds afgeschermd met veel bewolking, waardoor de zon in totaal maar iets meer dan een uur kon schijnen. Hierdoor kon de temperatuur niet verder oplopen dan een graad of 14. En dat was een flinke tegenvaller waar 18 graden verwacht werd.

Gelukkig gaat de verwachting voor deze zondag wel uitkomen, want de zon is er nu veel eerder bij. 2016-04-03 6983 f ForsythiaIn nacht en ochtend hadden we nog last van wat lichte regen, waardoor het wat benauwd ging aanvoelen want tegelijkertijd stroomde er warme lucht onze regio binnen. Met een afwisseling van zon en wolken zal het op deze eerste zondag in april zo’n 20 graden of meer worden.

Om 12.30 uur werd in Tilburg al de 18-gradengrens overschreden. Volkel, Maastricht en Gilze-Rijen zaten er ook dicht tegenaan. Het blijft droog. In de avond en nacht neemt vanuit België de bewolking toe door de nadering van een neerslaggebied waar zelfs onweer bij kan zitten. Deze trekt in de loop van de nacht over onze regio.

2016-01-30 Regen op de tegelsOp maandag is het lenteweer dan meteen voorbij. We beginnen namelijk met veel bewolking met af en toe wat regen. In de loop van de dag wordt het vanuit het zuidwesten droger en dan komt de zon erbij. Met 17 graden is het nog wel zacht, maar door een aantrekkende wind en weinig zon zal er geen lentegevoel meer zijn.

De dagen erop wordt het alleen maar erger. Het ene na het andere neerslaggebied passeert het midden van Brabant en omdat deze bij een koufront toebehoren duikelen de temperaturen naar beneden. Dinsdag is het nog 15 graden, maar op het einde van de week moeten we het met een graad of 11 doen en dat is koud voor de tijd van het jaar.

2016-01-31 Paraplu regenVervolgens zullen we de paraplu bij de hand moeten houden. Vooral op dinsdag en woensdag gaan er buien vallen. Tussendoor zijn er droge momenten met zon en als we geluk hebben krijgen we die overdag en dan zou het nog mee kunnen vallen. Zo ziet het er naar uit dat de woensdag grotendeels droog blijft en pas in de loop van de middag de eerste buien gaan vallen.

Maar ja, het weer is nu eenmaal niet te sturen. Doordat hoog in de atmosfeer koude lucht wordt gevoerd tot -35 graden kunnen er op het einde van de week zelfs maartse buien ontstaan. Deze bestaan uit onweer, hagel en windstoten.

Het wisselvallige voorjaarsweer hebben we te danken aan een reeks van depressies die zowel ten noorden als ten zuiden van ons liggen en daar komt maar weinig beweging in. Voor de kust van Portugal ligt wel een hogedrukgebied, maar deze komt helaas niet dichterbij.

In de loop van vrijdag komt een depressie bij Ierland te liggen en deze zakt in het weekeinde naar het zuiden richting Spanje. Bij ons draait dan de wind naar het zuiden en later zuidoosten, waardoor warme lucht onze kant op kan komen. Na het weekeinde zou het dan 17 tot 18 graden kunnen worden.

Geen gerelateerde berichten.

Het Weer LenteweerweersverwachtingWisselvallig en frisser

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899


Tilburgers.nl is onderdeel van Stichting Onafhankelijke Media.

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.


Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Veel gelezen

  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 34…
  • Boerke Mutsaers: sloop is onvermijdelijk
  • Wijkfestival ‘Westival’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 38…
  • Koninklijke onderscheiding en Zilveren…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 39
  • Destijds: 1955 Ophaalbrug Lijns Heike
  • Bokhamer Blues als origineel protest
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 37
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 35

Recente reacties

  • peter van gestel op Destijds: 1971 Sint Anna kerk
  • A Bol - Leemput op Factoriumtuin wordt Vrijheidspark
  • Berdien Joosten-Nijkamp op Wijkfestival ‘Westival’ in Tilburg West
  • Jos de Graaf op Hondengek
  • Ber van den Dries op Nieuwe Stadswinkel als voorbeeld van duurzaam en circulair bouwen

RSS feed: Bewonersbrieven Bewonersbrieven

  • Parkring voorbereidende werkzaamheden Heuvelring
  • Onderhoud bestrating in de Heuvelstraat
  • Proef noodsteunpunt in uw wijk
  • Voortgang werkzaamheden gebied Wijkevoort
  • Update over groot onderhoud Kastelenbuurt
  • Vernieuwen speel- en sportplek Hoffmannlaan en Bachlaan
  • Uitnodiging inloopbijeenkomst Kraaiven-IJpelareweg
  • Update NOAD-terrein
  • Werkzaamheden verkeerslichten Ringbaan-Oost/Van Meterenstraat
  • Sloopwerkzaamheden basisschool De Fonkel en gymzaal

Personeelsingang

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes