CDA Brabant luidt noodklok over Letschertweg in Reeshof Paula Anguita Van der Schaaf, woensdag 24 oktober 2018woensdag 24 oktober 2018 De wijkraad van de Reeshof heeft in een brief aan alle partijen van de Brabantse Gedeputeerde Staten de noodklok geluid over de provinciale weg Burgemeester Letschertweg (N260).Deze weg grenst aan het stadsdeel Reeshof ter hoogte van de wijk Koolhoven met een aansluiting door de Koolhovenlaan, de wijk Dalem-Zuid met een aansluiting via de Dalemdreef en de wijk Dalem-Noord met een aansluiting middels de Middeldijkdreef.De Burgemeester Letschertweg (N260) rechts, met links de kruising met Middeldijkdreef Foto: GoogleDe wijkraad vreest dat hier (dodelijke) ongelukken zullen gebeuren als er niet snel wordt ingegrepen in de onveilige situatie, die wordt veroorzaakt doordat vrijwel alle verkeer veel te hard rijdt over deze weg, waar 80 kilometer per uur is toegestaan.Marcel Deryckere en Ankie de Hoon – Statenleden namens CDA Brabant – hebben naar aanleiding van deze brief vragen gesteld aan de het College van Gedeputeerde Staten. Zij vragen of het Brabantse College bereid is om maatregelen te treffen op de Burgemeester Letschertweg en zo ja, welke maatregelen dat zijn.Gerelateerde berichten:CDA Tilburg start verkiezingscampagne in de Reeshof De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 21 maart 2018. Daarom beginnen veel...CDA Brabant wil kloof tussen burgers en Provincie dichten Na de Provinciale Statenverkiezingen van maart 2015 nam het CDA...Vragen CDA Brabant over verdwijnen van 1.000 Brievenbussen In de komende maanden gaat PostNL beginnen met het op...Plaatsing zonnepanelen op dak Sportcentrum Reeshof De gemeente Tilburg begint dinsdag 24 oktober 2017 met het...CDA Tilburg wil gratis Verklaring Omtrent Gedrag voor vrijwilligersorganisaties Om vrijwilliger te worden bij een organisatie die werkt met... Politiek Verkeer Ankie de HoonBurgemeester LetschertwegCDA BrabantMarcel DeryckereN260
Met alle respect, maar de Burgemeester Letschertweg (N260) is juist een veilige weg! Bij iedere kruising verkeerslichten die goed werken / anticiperen op het verkeersaanbod. Fors investeren in een transitie naar een weg met ongelijkvloerse kruisingen is absurd. Toegeven aan die enkeling die zich misdraagt? Natuurlijk is het een must dat verkeersdeelnemers / berijders van de Letcherweg zich houden aan de regels. Politie: géén gedoog beleid. Frequent controleren en, bij (snelheids- / roodlicht-)overtreding fors beboeten.
De enige oplossing die ik kan bedenken voor deze weg is NIET de gebruikelijke reflex van meer controles en flitskasten of andere idioterie, maar investeren in de infrastructuur door de weg om te vormen tot een fatsoenlijke, zogenaamde, ‘stroomweg’. Een fatsoenlijke weg met ongelijkvloerse kruisingen en uiteraard de afwezigheid van verkeerslichten. Dan hoeven we ons geen zorgen meer te maken over een snelheid die te hoog zou zijn want dan kunnen we allemaal accepteren dat er makkelijk 100 km/h kan worden gereden zonder dat het maar een beetje onveilig zou worden. Een dergelijke weg verdient Tilburg!