Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Lenteweer in aantocht

Weerman Jean-Paul Korst, donderdag 10 maart 2011zondag 13 maart 2011

weer logo

Jean-Paul Korst heeft een enorme passie: het weer. Behalve op zijn eigen weerblog, is hij weerman voor onder andere het weekblad Groot Eindhoven en Radio MagnifiQue. En nu ook voor Tilburgers.nl.

Met een gemiddelde middagtemperatuur van zo’n 8 tot 9 graden zijn de eerste tien dagen van maart vrijwel normaal verlopen. Wel hadden we koude nachten waar zeven dagen met vorst werden waargenomen. De koudste nachten waren die van 6 maart (- 5,9 graden in Twenthe) en 8 maart met -5,8 graden in Woensdrecht. Wat opviel was de zon die in de eerste decade zeer uitbundig scheen. Meestal van zonsopkomst tot en met zonsondergang. Voor de carnavalsvierders was het één van de mooiste carnavals ooit. De krokusjes gaan bloeien, het wordt lente
Pas sinds gisteren was er sprake van serieuze bewolking en viel er rond het middaguur wat lichte motregen. Op deze donderdag viel er ook wat lichte regen en was het meest bewolkt. Liep het kwik afgelopen dinsdag nog op naar bijna 13 graden, vandaag bleven we op 10 graden steken. Wat opviel was de wind die vrij krachtig was. Oorzaak was het passeren van een depressie over de Noordzee die bij ons windstoten veroorzaakten van 70 km/u. Vanavond blijft het bewolkt, maar in de nacht verschijnen er enkele opklaringen, waardoor er vorst aan de grond kan optreden. De wind neemt af van zwak tot matig en komt uit het westen tot zuidwesten.

De vrijdag start met opklaringen die gevolgd worden door stapelwolken. Het blijft de hele dag droog en de temperatuur loopt op naar een aangename 12 graden. Doordat de wind verder draait naar het zuiden tot zuidoosten wordt in het weekeinde nog zachtere lucht aangevoerd. Op zaterdag zou plaatselijk wel eens de 14 tot 15 graden in zicht komen. We zien wel twee gezichten in het weekeinde. We starten met zonnig, warm en droog weer. Maar zulke hoge kwikstanden kan de atmosfeer niet aan en meteen gaat het op zondag licht regenen waar het weekeinde ook mee wordt afgesloten. Van vorst is voorlopig geen sprake meer en dat zien we ook na het weekeinde. Een hogedrukgebied vanaf de Atlantische Oceaan wurmt zich namelijk naar de Noordzee en gaat daar het weerbeeld voor de gehele volgende week bepalen.
De wind draait daardoor naar het oosten. Normaal zou dat een koude stroming moeten opleveren, maar deze keer niet. In het zuidwesten van Turkije ligt namelijk een hogedrukgebied dat zich helemaal uitbreidt naar het noordoosten. Deze duwt zachte lucht naar het noorden en wordt opgenomen in het hogedrukgebied bij ons. Daardoor wordt er zachte lucht aangevoerd van 15 tot 16 graden waar we medio volgende week mee te maken krijgen. De lucht is droog en dat betekent flinke zonnige perioden die afgewisseld worden met wat wolkenvelden. In de nacht zijn er flinke opklaringen en als deze voldoende aanhouden daalt het kwik verraderlijk dichtbij het vriespunt. Dat zien we op het einde van de week gebeuren. De thermometer laat in de middag dan waarden zien van 12 tot 13 graden. Normaal is het voor half maart een graad of 10 in onze regio. Kortom, lente is in aantocht.
Prettig weekend!!!

Geen gerelateerde berichten.

Carnaval Het Weer Jean-Paul KorstKrokuslenteWeekendweerbericht

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899


Tilburgers.nl is onderdeel van Stichting Onafhankelijke Media.

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.


Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Veel gelezen

  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 34…
  • Boerke Mutsaers: sloop is onvermijdelijk
  • Wijkfestival ‘Westival’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 39
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 38…
  • Koninklijke onderscheiding en Zilveren…
  • Destijds: 1955 Ophaalbrug Lijns Heike
  • Bokhamer Blues als origineel protest
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 37
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 35

Recente reacties

  • peter van gestel op Destijds: 1971 Sint Anna kerk
  • A Bol - Leemput op Factoriumtuin wordt Vrijheidspark
  • Berdien Joosten-Nijkamp op Wijkfestival ‘Westival’ in Tilburg West
  • Jos de Graaf op Hondengek
  • Ber van den Dries op Nieuwe Stadswinkel als voorbeeld van duurzaam en circulair bouwen

RSS feed: Bewonersbrieven Bewonersbrieven

  • Parkring voorbereidende werkzaamheden Heuvelring
  • Onderhoud bestrating in de Heuvelstraat
  • Proef noodsteunpunt in uw wijk
  • Voortgang werkzaamheden gebied Wijkevoort
  • Update over groot onderhoud Kastelenbuurt
  • Vernieuwen speel- en sportplek Hoffmannlaan en Bachlaan
  • Uitnodiging inloopbijeenkomst Kraaiven-IJpelareweg
  • Update NOAD-terrein
  • Werkzaamheden verkeerslichten Ringbaan-Oost/Van Meterenstraat
  • Sloopwerkzaamheden basisschool De Fonkel en gymzaal

Personeelsingang

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes